Adam Zagajewski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 536 bajtów ,  8 miesięcy temu
+1
(+1)
 
** Źródło: [https://kultura.onet.pl/wywiady-i-artykuly/oslepiajacy-blask-wolnosci-rozmowa-z-adamem-zagajewskim/ejqqt6l Katarzyna Janowska ''Oślepiający blask wolności (WYWIAD)''], onet.pl, 8 czerwca 2019.
** Zobacz też: [[prawo]], [[wolność]]
 
* Tylko obcy mają odwagę nazwania tej substancji, którą jesteśmy, tylko oni ją widzą w ostrym świetle.
** o polskości, naturze Polaków
** Źródło: wykład z 2019 roku wygłoszony na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW podczas VIII Sympozjum imienia Ministra Krzysztofa Skubiszewskiego pt. „Moralność w życiu publicznym. Stan upadłości czy nowa norma?”, za: [https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24679467,adam-zagajewski-politycy-klamia-zawsze-ale-nigdy-jeszcze.html „Gazetą Wyborczą”]
 
* Wisława Szymborska była mi bliska jako poetka i jako człowiek, z tym że to są dwie różne rzeczy. Wyraźnie byłem pod niesłychanym urokiem jej osoby także, bo to był ktoś niepodobny do żadnej innej osoby. Była taką wielką damą, ale damą nie arystokratyczną, tylko intelektualną. Rzadko się spotyka kogoś, kto jest tak bardzo sobą. Ona w sposób niezmiernie silny była sobą; nie dało się jej pomylić z nikim innym i to było nadzwyczajne.
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne