Zbigniew Ziobro: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 1426 bajtów ,  1 rok temu
popr. Link, red., dr Zmiana, - (luźno związany z tematem)
Nie podano opisu zmian
(popr. Link, red., dr Zmiana, - (luźno związany z tematem))
[[Plik:Zb. Ziobro.jpg|mały|<{{center>|Zbigniew Ziobro</center>}}]]
'''[[:w:Zbigniew Ziobro|Zbigniew Ziobro]]''' (ur. 1970) – polski polityk, prawnik, minister sprawiedliwości w latach 2005–2007 i od 2015.
* Buta kroczy przed upadkiem i o tym chyba zapomina pan prezes Rzepliński, który rości sobie prawo, żeby mówić, które orzeczenia są dobre, a które złe, które mu pasują, które nie pasują, zanim jeszcze dojdzie do rozstrzygnięcia sprawy przez Trybunał Konstytucyjny. Tak samo rości sobie uprawnienia, by mówić kiedy prokurator może prowadzić śledztwo, a kiedy nie i za prokuratorów decydować i z góry rozstrzygać, co jest słuszne, a co nie jest słuszne
* Niestety, stało się coś, co trudno nawet bez emocji komentować, bo stał się skandal: dziś KRS stanęła wbrew interesom całego polskiego społeczeństwa, a przede wszystkim skrzywdziła swoją decyzją tych świetnie przygotowanych, znakomicie wykształconych ludzi, którzy – mówię to w czasie teraźniejszym, bo liczę, że tak się stanie – są nadal wielką nadzieją polskiego sądownictwa. Dzisiaj KRS pokazała, że jest ciałem niereformowalnym. Pokazała, że cynicznie rozumiane interesy korporacyjne są ważniejsze niż interesy wymiaru sprawiedliwości, że ich interesy, tej, jak są sami nazywani przez sędziów, spółdzielni sędziowskiej, są ważniejsze.
** Opis: o odrzuceniu przez [[Krajowa Rada Sądownictwa|KRS]] wszystkich asesorów zgłoszonych przez ministra sprawiedliwości.
** Źródło: [http://www.tvp.info/34623181/ktos-w-krs-chce-uprawiac-polityke-totalna-polityke-obstrukcji ''„Ktoś w KRS chce uprawiać politykę totalną, politykę obstrukcji”''], tvp. info, 30 października 2017.
 
* Pan poseł Duda zawdzięcza swoje istnienie w polityce mnie i posłowi Mularczykowi i zachowuje się bardzo nieładnie swoimi wypowiedziami o zdrajcach… Bo jeżeli ktoś kogoś zdradził, to on się zachował jak taki Judasz, poszedł za srebrniki do prezesa Kaczyńskiego, choć dzięki nam znalazł się w polityce.
** Opis: wypowiedź z 2014.
** Źródło: [https://wiadomosci.wp.pl/przyjazn-ktora-konczy-sie-wojna-andrzej-duda-nie-pierwszy-raz-zdradzil-zbigniewa-ziobre-6148003210463361a ''Przyjaźń, która kończy się wojną. Andrzej Duda nie pierwszy raz zdradził Zbigniewa Ziobrę''], wp.pl, 25 lipca 2017
** Zobacz też: [[Andrzej Duda]], [[Arkadiusz Mularczyk]], [[Jarosław Kaczyński]], [[Judasz Iskariota]]
 
* Pan premier Tusk ma bardzo duże ego i wszystko rozpatruje – całe zmiany w państwie, zmiany ustroju, jeżeli są podejmowane, to tylko z uwagi na jego osobę. Wszystko inne nie ma znaczenia. Chciałbym powiedzieć panu premierowi, że on nie jest aż tak ważny, jak sądzi, przynajmniej mogę to powiedzieć o sobie i moim środowisku.
** Źródło: Wystąpienie w Senacie, [https://twitter.com/Adbodnar/status/1217500526117560320?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1217500526117560320&ref_url=https%3A%2F%2Fwyborcza.pl%2F7%2C75398%2C25603501%2Cmysmy-zglosili-ziobro-przypadkiem-zdradzil-co-jest-na-utajnionych.html Twitter], 15 stycznia 2020
 
* W negocjacjach z Unią Europejską nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem"„miękiszonem”. Trzeba być twardym. Polski premier ma dbać o interesy Polski. Stoimy w perspektywie kolejnej fazy negocjacji i warto być konsekwentnym. Warto brać przykład z innych państw, które uważały że propozycje Komisji Europejskiej uderzają w ich interesy i nie bały się wetować różnych propozycji.
** Opis: o negocjacjach nt. budżetu UE.
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ziobro-w-negocjacjach-nie-mozna-byc-miekiszonem/3rjr8lc onet.pl], 25 listopada 2020
** Autor: [[Wojciech Maziarski]]
** Źródło: [http://wyborcza.pl/7,75968,24957360,religijni-analfabeci-sieja-nienawisc.html Wojciech Maziarski, ''Religijni analfabeci sieją nienawiść''], wyborcza.pl, 2 lipca 2019.
** Zobacz też: [[AIDS]], [[Jan Krzysztof Bielecki]], [[Kazimierz Kapera]], [[Sytuacjasytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Polsce]], [[III Rzeczpospolita]]
 
* Gdy zginęła Blida, nie wyciągnięto konsekwencji wobec Zbigniewa Ziobry. Gdy odebrał sobie życie bandzior, rozstrzelany został Ćwiąkalski.
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/-1,1559289,0,1,zachowanie-ziobry-nikczemne,wiadomosc.html tvn24.pl], 31 lipca 2008
 
* Jeżeli do mnie przyjeżdża CBA, o godzinie 8 wchodzą na bojowo, to jest grupa realizacyjna, jestem konwojowany, to jest teatr jednego reżysera Zbigniewa Ziobry. Trzeba się zastanowić, że w tym akurat dniu, kiedy politycy mają się wytłumaczyć z nagród, jest konflikt z osobami niepełnosprawnymi w Sejmie i nagle rano jestem zatrzymany ja, "Masa"„Masa” i jest akt oskarżenia wobec byłego ministra Biernata, to to nie jest przypadek.
** Autor: [[Zbigniew Maj]]
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23429436,maj-o-zatrzymaniu-mowili-ze-odpuszcza-jak-wskaze-jednego.html#Z_Prze ''Zbigniew Maj o zatrzymaniu: Mówili, że odpuszczą, jak wskażę jednego z ministrów rządu PO-PSL''], gazeta.pl, 21 maja 2018
 
* Jeżeli pan pełnomocnik rodziny Blidów ma odpowiadać za ujawnienie informacji prasie, to dlaczego ktoś inny ma być świętą krową? Dlatego, że się nazywa Ziobro?
** Zobacz też: [[Andrzej Duda]]
 
* Minister sprawiedliwości jest wielkim szkodnikiem. Powołuje ludzi niekompetentnych o niskim morale. Ludzi, którzy są frustratami albo mają ogromne ambicje i mają gotowość zaspokoić się za każdą cenę. Czyli powołuje tych złych, "dobra„dobra zmiana"zmiana” powołuje według selekcji wybitnie ujemnej.
* Min. Ziobro przechodził z tragarzami obok budynku KRS i wpadł po swoje. A prof. Zaradkiewicz zmądrzał i zrozumiał, że jak ktoś ma swoje poglądy, które się akurat nie zgadzają z poglądami posłanki siedzącej w KRS, to musi z nich zrezygnować i złożyć samokrytykę. Mentalny komunizm.
** Autor: [[Marcin Matczak]]
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zbigniew-ziobro-interweniuje-na-obradach-krs-ws-zaradkiewicza-komentarze/kgqwk1b ''Komentarze po interwencji Zbigniewa Ziobry na obradach KRS''], onet.pl, 28 sierpnia 2018.
** Zobacz też: [[Kamil Zaradkiewicz]], [[komunizm]], [[Krajowa Rada Sądownictwa]], [[kryzys wokół Sądu Najwyższego w Polsce]]
 
* Minister sprawiedliwości jest wielkim szkodnikiem. Powołuje ludzi niekompetentnych o niskim morale. Ludzi, którzy są frustratami albo mają ogromne ambicje i mają gotowość zaspokoić się za każdą cenę. Czyli powołuje tych złych, "dobra zmiana" powołuje według selekcji wybitnie ujemnej.
** Autor: [[Adam Strzembosz]]
** Źródło: [https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/608037,strzembosz-ziobro-szkodnik-afera-hejt.html ''Prof. Strzembosz: Ziobro jest wielkim szkodnikiem''], dziennik.pl, 18 września 2019.
** Autor: [[Andrzej Zoll]]
** Źródło: [http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/andrzej-zoll-nie-rozumiem-kaczynskiego-obywatel-zostal-sam/8p01wz1 ''Andrzej Zoll: Nie rozumiem Kaczyńskiego. Obywatel został sam''], onet.pl, 26 stycznia 2017
** Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]]
 
* Może przekażę panu Zbigniewowi Ziobrze chusteczkę, żeby otarł łzy, bo tak odbieram te lamenty Ziobry i Kurskiego. Okazało się w sobotę, że polska prawica ma jednego lidera, wszyscy to widzieli. Zbigniew Ziobro nie przedstawia sobą takiego poziomu, który by gwarantował to, że może stać na czele polskiej prawicy, a jego osobiste ambicje wspierają Donalda Tuska. Utrzymują go przy władzy.
** Autor: [[Mariusz Błaszczak]]
** Opis: o warunkach, jakie przedstawił Zbigniew Ziobro by wrócić do PiS.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11604613,Ziobro_stawia_warunki_Kaczynskiemu__Blaszczak__Moze.html?lokale=warszawa gazeta.pl], 24 kwietnia 2012
 
* Mój problem polega na tym, że ja uważam pana posła Ziobro za zdolnego człowieka… tylko niestety zdolnego do wszystkiego.
* Od dzisiaj każdy, kogo wskaże Kaczyński, tego Ziobro oskarży, Ziobro osądzi i Ziobro osadzi.
** Autor: [[Jarosław Kurski]]
** Źródło: [http://wyborcza.pl/10,155166,23697829,demokracja-przegrala-z-autorytaryzmem-nie-dopoki-my-obywatele.html#Z_BoxGWImg, ''Demokracja przegrała z autorytaryzmem? "Nie„Nie, dopóki my, obywatele, nie złożyliśmy broni"broni”. Jarosław Kurski komentuje zmiany w sądownictwie''], wyborcza.pl, 20 lipca 2018
** Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]], [[kryzys wokół Sądu Najwyższego w Polsce]]
 
* Pan jest zerem, panie pośle.
** Autor: [[Marcin Matczak]]
** Źródło: [http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/5154 ''M. Matczak: Polska w B-klasie praworządności – komentarz do wyroku TSUE w sprawie CELMER''], monitorkonstytucyjny.eu, 25 lipca 2018.
** Zobacz też: [[Białoruś]], [[państwo prawa]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[Rosja]], [[wymiar sprawiedliwości w Polsce]]
 
* Potrafię sobie wyobrazić Zbigniewa Ziobrę jako księdza. Gdyby zdecydował się pójść tą drogą, na pewno zostałby dobrym duchownym. W historii było wielu księży patriotów, którzy głęboką wiarę łączyli z miłością do ojczyzny.
** Autor: [[Adam Strzembosz]]
** Źródło: [https://www.tvn24.pl/profesor-strzembosz-ziobro-wrocil-do-stanu-sprzed-1989-roku,832646,s.html ''Profesor Strzembosz odpowiada Ziobrze: wrócił do stanu sprzed 1989 roku''], tvn24.pl, 26 kwietnia 2018
** Zobacz też: [[wymiar sprawiedliwości w Polsce]]
 
* Prokurator generalny myli kwestie związane z niezawisłością sędziów i niezależnością sądów od władzy wykonawczej z kwestiami organizacji wymiaru sprawiedliwości. Prawo unijne nie ingeruje w to, jaka będzie struktura sądownictwa, np. ilu będzie wiceprezesów w danym sądzie. Ale może ingerować, jeżeli władza wykonawcza będzie tych wiceprezesów, będących również sędziami, odwoływać bez żadnego powodu. Może bowiem ingerować w kwestię zasadniczą: czy sądy w Polsce – orzekające przecież także w kwestiach unijnych – są niezależne.
 
* Skoro wszyscy są równi wobec prawa, to jak to się dzieje, że Kamiński i Ziobro nie siedzą? Skoro wszyscy są równi, to Kamiński powinien już dawno siedzieć w więzieniu. PiS właśnie po to robi zmiany w sądownictwie, aby być bezkarnym, nie dlatego, żeby ludziom pomóc. Chcą być sami bezkarni i będą w tym układzie, jaki istnieje w tej chwili. Tu nie ma żadnej równości.
** Autor: [[Zbigniew Janas]], [https://wiadomo.co/zbigniew-janas-ludzie-pis-to-mentalne-komuchy/ ''Zbigniew Janas: Ludzie PiS to mentalne komuchy''], wiadomo. co, 14 lutego 2018
** Zobacz też: [[Mariusz Kamiński (ur. 1965)]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[wymiar sprawiedliwości w Polsce]]
 
* Świetny wynik Ziobry to bomba prawdziwa. Już zapalił się od niej Kaczyński – Ziobro niech się uczy języków, w przeciwnym razie będzie posłem czwartej kategorii! Teraz pewnie wybuchnie sam Ziobro – nie wytrzyma ciśnienia własnej sławy. Kurski, Cymański, Bielan, Kamiński, Kowal na emigracji to jak rząd na uchodźstwie. Albo raczej materiał wybuchowy, który przypadkowo zapalił się przed czasem.
** Autor: [[Wojciech Sadurski]]
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prof-wojciech-sadurski-tsue-jest-bez-szans/p2wmw0v ''Prof. Wojciech Sadurski: TSUE jest bez szans''], onet.pl, 28 sierpnia 2018.
** Zobacz też: [[kryzys wokół Sądu Najwyższego w Polsce]]
 
* To jest polityka małego Dyzia, który, jak prezes podstępem postawił go w trudnej sytuacji, to piszczał cieniutkim głosikiem tam pod pomnikiem. Potem składał to na stan swojej choroby. No, jeśli ktoś jest chory, to nie chodzi i nie infekuje innych na demonstracji, tylko kładzie się do łóżka i leczy swoje wirusy. Więc jak prezes na niego huknął jak wilkojad, znaczy ludojad, to piszczał cieniutkim głosikiem. Zorientował się, że zaliczył wpadkę, to teraz postanowił tupać do prezydenta. Tylko że to jest tupanie nieznośnego bachora, których chcąc coś wymusić na kimś starszym i bardziej poważanym, tupie. No, pan poseł Ziobro może jeszcze rzucić się na ziemię pod Kancelarią Prezydenta i krzyczeć jak oparzony.
** Autor: [[Janusz Korwin-Mikke]], Superstacja, 1 października 2007, [http://www.youtube.com/watch?v=8OVx6cffXAQ fragment wywiadu]
 
* Upadek Ziobry to będzie wina Tuska?
** Autor: [[Bartosz T. Wieliński]]
** Opis: o konferencji Zbigniewa Ziobry.
** Źródło: [https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26323366,komentarze-po-konferencji-zbigniewa-ziobry-upadek-ziobry-to.html#do_w=46&do_v=58&do_a=288&s=BoxNewsImg5 gazeta.pl], 21 września 2020
 
* Uwzględniając cechy charakteru ministra Ziobry, bardziej można by go określić jako killera z twarzą dziecka niż jako zwierzynę, na którą się poluje.
* Zbigniew Ziobro i ludzie, którzy go otaczają, których sobie dobrał do współpracy, to jest grupa, która dopuści się każdego bezeceństwa. Tego też.
** Autor: [[Marek Borowski]]
** Źródło: [https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/marek-borowski-o-decyzji-prokuratury-krajowej-zbigniew-ziobro-dopusci-sie-kazdego-bezecenstwa,993867.html tvn24.pl], 17 grudnia 2019 r.
 
* Zbyszku nie bój się, na pewno nic ci się nie stanie, masz ochronę BOR-u.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13501222,Kaczynski_bagatelizuje_sprawe_Klejnowskiej__Hofman_.html gazeta/pl], 4 marca 2013
 
{{wulgaryzmy}}
 
* Ziobro, kurwo jebana, przestań mi, kurwa, rodzinę prześladować! Pedale pisowski w dupę jebany, ty!
** Autor: [[Zbigniew Stonoga]]
** Opis: krzyk w stronę zamkniętego gabinetu Zbigniewa Ziobry
** Źródło: [https://www.youtube.com/watch?v=bxyAXUoIUYU&ab_channel=Sov1et]
 
{{SORTUJ:Ziobro, Zbigniew}}

Menu nawigacyjne