Wojciech Lemański: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 847 bajtów ,  1 rok temu
brak opisu edycji
(Poszerzona tresć)
Znaczniki: Z internetu mobilnego Z wersji mobilnej
Nie podano opisu zmian
** Opis: przeprosiny za obraźliwy komentarz w stosunku do pani premier [[Beata Szydło|Beaty Szydło]].
** Źródło: [http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ks-wojciech-lemanski-przeprosil-beate-szydlo-za-swoje-slowa/mxbzhb2 ''Ks. Wojciech Lemański przeprosił Beatę Szydło za swoje słowa''], onet.pl, 30 sierpnia 2017.
 
* Przypisuje pan winę za tuszowanie kościelnej pedofilii na całym świecie papieżowi – to również grube nadużycie. I jeszcze dokłada pan odpowiedzialność za nominacje dla księży pedofilów. Nie za wiele, jak na jednego człowieka? Kościół Katolicki ma jednego papieża, ale ma blisko trzy tysiące diecezji i ponad pięć tysięcy biskupów. Również setki nuncjatur, kongregacji, trybunałów i dykasterii. Obarczanie jednego papieża nawet z jego sekretarzem winą za błędy, zaniedbania czy wręcz przestępstwa całego Kościoła, to jednak gruba przesada.
** Opis: odpowiedź na zarzuty, że Jan Paweł II lekceważył oskarżenia o przestępstwa seksualne duchownych
** Źródło: [https://teleshow.wp.pl/don-stanislao-ksiadz-lemanski-broni-kardynala-dziwisza-i-jana-pawla-ii-6579147606027136a], wp.pl, 24 listopada 2020
 
* „Róbta, co chceta” jest dla tych, którzy czynią dobro. To złota zasada moralności ze św. Augustyna: „Kochaj i rób, co chcesz”. I Jezus przyjąłby zaproszenie od Jurka na Woodstock.
46

edycji

Menu nawigacyjne