Platforma Obywatelska: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 1393 bajty ,  1 rok temu
format, dr Zmiana, - (nieznany)
Znaczniki: Z internetu mobilnego Z wersji mobilnej
(format, dr Zmiana, - (nieznany))
 
[[Plik:Platforma Obywatelska wordmark.svg|mały|<center>Platforma Obywatelska</center>]]
'''[[w:Platforma Obywatelska|Platforma Obywatelska]]''' – [[polska]] partia polityczna założona w 2001, sprawująca rządy w Polsce w latach 2007–2015.
 
* Donald Tusk wymordował wszystkich w Platformie Obywatelskiej, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało. Dzisiaj widać, za co on jest współodpowiedzialny. Kiedy on będzie siedział w Brukseli, będziemy, być może, skazani na rządy PiS-u przez parę lat.
** Autor: [[Włodzimierz Cimoszewicz]]
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/cimoszewicz-krytykuje-donalda-tuska-wymordowal-wszystkich-w-po-ktorzy-byli/1f89rz?utm_source=plista&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_plista_n_desktop_wiadomomsci ''Cimoszewicz krytykuje Donalda Tuska: wymordował wszystkich w PO, którzy byli wybitniejsi''], onet.pl, 29 września 2015.
** Zobacz też: [[Donald Tusk]], [[Prawo i Sprawiedliwość]]
 
** Autor: [[Lech Kaczyński]]
** Opis: w przemówieniu po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów na prezydenta RP, 23 października 2005.
** Źródło: [[Anna Poppek]], ''Obrączki. Opowieść o rodzinie Marii i Lecha Kaczyńskich''. Warszawa: G+J Gruner+Jahr Polska, 2010, ISBN 9788362343089, s. 39. ISBN 978--83-623-43-08-9.
** Zobacz też: [[Donald Tusk]], [[Jarosław Kaczyński]]
** Źródło: [[Anna Poppek]], ''Obrączki. Opowieść o rodzinie Marii i Lecha Kaczyńskich''. Warszawa: G+J Gruner+Jahr Polska, 2010, s. 39. ISBN 978--83-623-43-08-9.
 
* Jak ludzie z PO mówią, że coś zrobią, to mówią.
** Autor: [[Kazimiera Szczuka]]
** Opis: o Platformie Obywatelskiej.
** Źródło: [http://www.dziennik.pl/opinie/article348122/Szczuka_PO_stala_sie_partia_Kaczynskich.html dziennik.pl] z, 26 marca 2009
 
* Mam udawać, że to wszystko jest polityka taka jak w angielskim parlamencie? W Rwandzie katastrofa samolotu, którym leciał prezydent z plemienia Hutu, zmieniła raz na zawsze oblicze polityki uprawianej przez plemiona Hutu i Tutsi. W Polsce także coraz więcej osób mówi, że katastrofa lotnicza, w której zginął prezydent z plemienia PiS, musi zmienić oblicze naszej polityki uprawianej przez plemiona PiS i PO. Ja w takich momentach uciekam w moje popkulturowe bikiniarstwo, jak mogę najgłębiej. I czekam na dzień wyborów: czy silniejsza okaże się dżungla, czy Kurtz.
** Źródło: [http://www.krytykapolityczna.pl/content/view/8214/291/ krytykapolityczna.pl, 8 czerwca 2010]
 
* Najpoważniejszy błąd PO - przez osiem lat nie zaprezentowano wizjonerskiej oferty dla młodego pokolenia. Lenistwo, oportunizm, brak wyobraźni. Uważam, że Donald Tusk ponosi bardzo dużą odpowiedzialność osobistą za zaniechania rządów PO.
** Autor: [[Włodzimierz Cimoszewicz]]
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-balcerowicz-z-niesmakiem-patrze-na-mlodych-polakow-nie-wiedza-jak-wyglada/4mryd8y?utm_source=plista&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_plista_n_desktop_wiadomomsci ''Prof. Balcerowicz: Z niesmakiem patrzę na młodych Polaków. Nie wiedzą, jak wygląda zmierzanie do dyktatury''], onet.pl, 18 czerwca 2018
** Zobacz też: [[Donald Tusk]]
 
* Nie cierpię Platformy, bo nie cierpię oślizgłych sztywniaków w urzędniczych garniturach, pozbawionych własnych poglądów, sypiących niespójnymi obietnicami na prawo i na lewo, demonstracyjnie fotografujących się na studniówkach czy na boiskach piłkarskich dla zasymulowania witalności, syntetycznych produktów politykopodobnych, których każde słowo jest prześwietlane w badaniach fokusowych niczym nowy smak jogurtu.
 
* Plan [PO] jest następujący: będą odwlekać publikację [raportu Millera] jak długo się da, a wszystko zależy od słupków sondażowych. Jeżeli będzie źle z poparciem, poświęcą ministra obrony Klicha, a minister Miller, mimo groźnej miny, będzie dyspozycyjny, co udowodnił wmawiając Polakom, że samolot był cywilny i że lotniska zapasowe były przygotowane, wbrew stanowi faktycznemu.
** Autor: [[Sławomir Petelicki]], [http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,title,Gen-Petelicki-widzialem-SMS-katastrofe-spowodowali-piloci,wid,13313904,komentarz.html?ticaid=1c21d wp.pl, 13 kwietnia 2011]
 
* Platforma Obywatelska jest tak samo obywatelska, jak kiedyś Milicja Obywatelska.
** Autor: [[Wojciech Cejrowski]]
** Źródło: [http://www.fakt.pl/Cejrowski-Platforma-jest-obywatelska-jak-,artykuly,93963,1.html fakt.pl, 25 stycznia 2011]
 
* Platforma właśnie zaciekle zwalczała wszystko, co się kojarzyło z „prawem” i „sprawiedliwością”, budząc żywe echo i nadzieję na przyszłość w sercach wszystkich aferzystów, szarlatanów, złodziei, cudzołożników i zboczeńców, którzy skwapliwie przyjęli ofertę Tuska.
** Autor: ks. prof. [[Jerzy Bajda]]
** Źródło: [http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20071027&typ=my&id=my41.txt ''Medytacja powyborcza'', naszdziennik.pl, 27 października 2007]
 
* Platforma wybudowała te stadiony, żeby kibice na nią zagłosowali. A teraz je zamyka. Społeczeństwo wyraziło swoje słuszne oburzenie wyrwanymi krzesełkami i premier musiał coś zrobić. Bo benzyna kosztuje 5,49 i cukier podrożał, więc znajdźmy sobie jakiegoś chłopca do bicia, bo PiS to za mało. Ludzie są znudzeni. A to jest super ekstra temat. Wróg, który zagraża naszej europejskiej tożsamości. A przecież jesteśmy państwem wieśniaków. Jak spojrzymy na historię Polski, to w miastach nie mieszkali Polacy, tylko Żydzi, Ormianie albo Niemcy. Polak  –  czy to chłop, czy szlachcic  –  mieszkał na wsi. I mamy takie wiejskie sposoby zabawy.
** Autor: [[Robert Zydel]], polski etnograf, [http://www.krytykapolityczna.pl/Wywiady/ZydelJestesmypanstwemwiesniakow/menuid-1.html krytykapolityczna.pl, 13 maja 2011]
 
* PO idzie ostro na prawo i kursu tego nie zmienią nawet wewnętrzne tarcia między grupą Schetyny i grupą Tuska. Twarzą partii staje się pomału minister finansów Jacek Rostowski, który z poważnego ekonomisty stał się medialnym graczem zafascynowanym władzą, oraz watykański służbista odziany w płaszcze od Armaniego Jarosław Gowin. To oni stają się bezpiecznym zapleczem Tuska.
* PO jest obła, śliska, taka masa, która się podporządkowuje oczekiwaniom zewnętrznym.(…) Mistrzem plastikowości jest Donald Tusk. Szanuję go jako premiera, ale on jest strasznie miałki poglądowo.
** Autor: [[Bartosz Arłukowicz]]
** Opis: wypowiedź z grudnia 2009 r.
** Źródło: Renata Grochal, Agnieszka Kublik, ''PO wyciska SLD i PJN'', „Gazeta Wyborcza”, 11 maja 2011.
** Zobacz też: [[Donald Tusk]]
 
* Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania.
** Opis: wypowiedź o deputowanych Platformy Obywatelskiej głosujących za rezolucją Parlamentu Europejskiego z 15 listopada 2017 o naruszaniu praworządności przez władze państwowe w Polsce
** Autor: [[Beata Szydło]], [https://dorzeczy.pl/kraj/47320/Szydlo-Politycy-szkalujacy-swoj-kraj-na-forum-miedzynarodowym-nie-sa-godni-jego-reprezentowania.html ''Szydło: Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania''], dorzeczy.pl, 15 listopada 2017
** Zobacz też: [[Polska w Unii Europejskiej]]
 
* Polska normalna to w ogóle nie jest zło. To może nie jest ideał, to nie jest moje marzenie, ale to nie jest zło. Ja się nie zgadzam na to określenie. To środowisko polityczne, które broni normalności naszego państwa, broni dobra (…) Jak ci proponują kawę albo denaturat, nie możesz w tym momencie mówić, że chcesz koniak. Pewnie, że chcesz koniak, ale wybierasz to co masz do wyboru.
 
* Rozpoczął się nieunikniony proces rozpadu Platformy. [[Jan Maria Rokita|Rokita]] nie miał zgody lidera partii, a charakter wystąpienia nosił pewne cechy wewnątrzpartyjnego [[pucz]]u.
** Źródło: „Gazeta Polska” nr5nr 5, 31 stycznia 2007 r.
** Autor: [[Tomasz Sakiewicz]]
** Opis: Nana temat wystąpienia Jana Rokity, odnośnie kierunku programowego Platformy Obywatelskiej.
 
* Stachanowiec Sekuła postanowił wygasić komisję hazardową na dwa miesiące przed terminem wyznaczonym przez marszałka Schetynę. Gdyby w takim tempie Platforma realizowała inne swoje polityczne cele, autostradami jeździlibyśmy na Księżyc, a z naszych kranów leciałby wrzątek.
** Autor: [[Bartłomiej Sienkiewicz]]
** Źródło: [https://www.tvn24.pl/sienkiewicz-w-kropce-nad-i-nie-udalo-sie-dojsc-do-zleceniodawcow-afery,873003,s.html ''Sienkiewicz: nie udało się dojść do faktycznych zleceniodawców afery podsłuchowej''], tvn24.pl, 2 października 2018.
** Zobacz też: [[biskup]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[rozdział Kościoła od państwa w Polsce]], [[Sojusz Lewicy Demokratycznej]]
 
* Uważamy [Platforma Obywatelska], że [[Polska]] jest państwem biednym na dorobku i może pomagać tylko tym, którzy naprawdę nie są w stanie pomóc sobie sami.
** Autor: [[Zyta Gilowska]]
** Źródło: „Polityka”, 13 grudnia 2003
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Opis: reakcja na słowa posłów PO o [[Lech Kaczyński|Lechu Kaczyńskim]].
** Źródło: [http://niezalezna.pl/102508-jaroslaw-kaczynski-do-platformy-jestescie-kanaliami-zamordowaliscie-mojego-brata Jarosław Kaczyński do Platformy: "Jesteście„Jesteście kanaliami, zamordowaliście mojego brata"brata”], niezalezna.pl, 19 lipca 2017
 
* Wojna wywoływana jest przez PO, na tym polega polityka miłości PO.
** OpisAutor: Prezes PiS [[Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej po spotkaniu z samorządowcami]]
** Opis: na konferencji prasowej po spotkaniu z samorządowcami.
** Źródło: [http://rp.pl/artykul/116681.html Samorządy są upolitycznione i opanowane przez biznes - uważa Jarosław Kaczyński], „Rzeczpospolita” 5 kwietnia 2008
 
** Autor: [[Jan Rokita]]
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jan-rokita-zacietosc-opozycji-budzi-w-brukseli-konsternacje-to-precedens-w-ue/kx2h61v ''Jan Rokita: Zaciętość opozycji budzi w Brukseli konsternację. To precedens w UE''], onet.pl, 2 lipca 2018
** Zobacz też: [[Polska w Unii Europejskiej]]
 
* Zgoda buduje.
* Zwycięstwo PO i LiD [Lewica i Demokraci] to nowy 13 grudnia 1981 r.
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Opis: podczas konwencji PiS w Rzeszowie, 22 września 2007 r.
** Źródło: [http://wyborcza.pl/Polityka/1,103836,8050870,Jak_Kaczynski_przemyslal_postkomune.html wyborcza.pl, 23 czerwca 2010]
 

Menu nawigacyjne