Jan Żaryn: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodany 1 bajt ,  1 rok temu
Spacja
(Anulowanie wersji 507597 autorstwa Leszek Jańczuk (dyskusja) Cytat jest z "zajawki" innego artykułu; brak źródła pierwotnego.)
Znacznik: Anulowanie edycji
(Spacja)
Znaczniki: Z internetu mobilnego Z wersji mobilnej
** Zobacz też: [[Stefan Wyszyński]]
 
* Wspieram swym nazwiskiem ów Marsz, który wyruszyć ma ulicami Warszawy 11 listopada. Organizatorem jest młodzież, która wprost nawiązuje swym szyldem do dwóch znanych sprzed wojny organizacji: Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego – „ABC”. Osoby tworzące te środowiska, jeśli przeżyły lata 1939–1956, nigdy już nie miały szans na obronę swojego dobrego imienia. Mordowane przez Niemców i sowieckich oraz polskichkomunistówpolskich komunistów były równocześnie opluwane przez pismaków, których – jak się zdaje – potomkowie nadal niczego, poza formalnie uprawianym po ojcach zawodem, się nie nauczyli. By przerwać zatem trwałość tych stalinowskich praktyk, nadal obecnych w mediach niepodległej Polski, przybliżę drogim czytelnikom środowisko tworzące wyżej wymienione organizacje.
** Opis: o Marszu Niepodległości.
** Źródło: [http://jan.zaryn.salon24.pl/245574,z-marszem-niepodleglosci-w-tle ''Z Marszem Niepodległości w tle...'', Blog Jana Żaryna, 2 listopada 2011]

Menu nawigacyjne