Szymon Hołownia: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 4847 bajtów ,  2 lata temu
Dodane cytaty z programu wyborczego., formatowanie, linki zewnętrzne
(Dodane cytaty z programu wyborczego., formatowanie, linki zewnętrzne)
'''[[w:Szymon Hołownia|Szymon Hołownia]]''' (ur. 1976) – polski dziennikarz i publicysta.
 
==Cytaty z książek ==
* Dzisiaj, żeby opublikować tekst, wystarczy mieć pakiet danych w Orange albo T-Mobile, to jest jedyny próg wejścia. Debilizmy wyświetlają się na tym samym ekranie co analizy geniuszy.
** Opis: porównanie epoki [[media społecznościowe|mediów społecznościowych]] z wcześniejszą.
 
* Czasem trudno zrozumieć, dlaczego Jezus tak się ociąga ze spełnieniem naszych marzeń i przyjściem na ten świat. (…) pozostaje pogodzić się z okrutną myślą – kalendarz Boga wygląda nieco inaczej niż ten, który mamy w głowach.
** Źródło: [11.] Nie poganiaj Opatrzności [11.]
 
* Najważniejsze nie są pieniądze, największym darem jest uwaga i czas.
* Zło jest przecież zawsze do przełknięcia tylko pod postacią dobra.
 
==Cytaty z programu wyborczego==
== Inne wypowiedzi==
===„Nowy Prezydent. Wizja i konkrety prezydentury”<ref>https://holownia2020.pl/NowyPrezydent.pdf</ref>===
 
* Przez ostatnie trzydzieści lat przedsiębiorczość, kreatywność i determinacja Polaków i Polek stworzyła podwaliny ekonomiczne wolnej Polski. Zbudowaliśmy dom. Najwyższy czas zająć się tym, by dało się w nim mieszkać.
** Źródło: s. 4
 
* Potrzebujemy przywódców myślących w kategoriach pokolenia, dla których celem jest dobro wspólne, a nie przeskoczenie progu kolejnej kadencji.
** Źródło: s. 4
 
* Pilnie potrzebujemy państwa, które z wyżyn populistycznych potyczek zejdzie na ziemię, dając Polkom i Polakom pewność, że bezpiecznie przeprowadzi nas nie tylko przez wszystkie czekające nas proste, ale i przez zakręty.
** Źródło: s. 4
 
* Siły państwa nie mierzy się sprawnością w przeprowadzaniu akademii ku czci, parad czołgów ani patosem patriotycznych przemówień.
** Źródło: s. 4
 
* Prezydent, polityk dysponujący najsilniejszym mandatem, bo wybrany bezpośrednio przez miliony Polaków i Polek, ma dbać o to, by żadna partia nigdy nie była ważniejsza niż Patria (Ojczyzna).
** Źródło: s. 5
 
* To prezydent musi pokazywać, że jedność to wcale nie jest jednolitość, a pojednana różnorodność.
** Źródło: s. 5
 
* Chcę być prezydentem, który wygra, bo ma dobry plan dla Polski. Który ma odpowiedź na kryzys klimatyczny, na problemy polskiej szkoły i służby zdrowia, na potrzebę bezpieczeństwa obywateli i obywatelek, który ma pomysł na inteligentne i wrażliwe państwo.
** Źródło: s. 6
 
* Polityka, to dla mnie nie władza, a służba. To nie robienie kariery. To stawianie się nie ponad ludźmi, a z ludźmi, wśród ludzi.
** Źródło: s. 6
 
* Państwo, które w XXI wieku nie będzie potrafiło zaangażować obywateli i obywatelek do realizacji swych celów – przegra.
** Źródło: s. 6
 
* Chorego systemu nie ma szans uzdrowić ktoś, kto w nim wyrósł, kto nim oddycha, kto mówi jego językiem.
** Źródło: s. 7
 
* Prezydent nie ma być napastnikiem ani strzegącym pola karnego specjalistą od fauli, a sędzią, bezstronnym arbitrem.
** Źródło: s. 8
 
* Prezydent Rzeczpospolitej powinien być bezpiecznikiem, który czuwa nad tym, by system polityki, zarządzania naszymi wspólnymi sprawami, się nie zawiesił.
** Źródło: s. 8
 
* Prezydent to ktoś, kto waży argumenty, przygląda się skutkom decyzji i jest gotów wziąć za nie odpowiedzialność. Ktoś, kto łączy umiejętność słuchania z decyzyjnością, przywraca ludziom sprawczość.
** Źródło: s. 10
 
* Globalny kryzys klimatyczny jest naukowo stwierdzonym faktem.
** Źródło: s. 16
 
* ...ograniczenie masy produkowanych przez nas odpadów poprzez wprowadzenie systemu kaucyjnego dla opakowań szklanych, plastikowych, metalowych oraz zużytych olejów...
** Źródło: s. 16
 
* Polska musi stopniowo, ale konsekwentnie odchodzić od spalania paliw kopalnych.
** Źródło: s. 18
 
* Sprawiedliwa transformacja energetyczna to nie piękny frazes, a absolutna konieczność, jeśli za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat chcielibyśmy móc spojrzeć w oczy naszym dzieciom i wnukom.
** Źródło: s. 18
 
* Musimy się od nich nauczyć pomagania szanującego ludzką godność, respektującego wolność, skutecznie odpowiadającego na potrzeby. To trudna edukacja, bez której będziemy wspólnotą ułomną.
** Źródło: s. 20
 
* Mój stosunek do rządowego programu „Rodzina 500+” jest co do zasady pozytywny, ponieważ transfery te stanowią gest państwa w stronę uznania wychowawczych i opiekuńczych wysiłków rodziców.
** Źródło: s. 22
 
* Państwo, o które warto zabiegać, to zatem, zgodnie z tą wizją, państwo inteligentne i zdecentralizowane, organizujące wspólne działania różnych podmiotów, wykorzystujące energię i pomysłowość obywateli i obywatelek, stwarzające im pole do działania. To także państwo oparte na wzajemnym szacunku i sprawiedliwości.
** Źródło: s. 25
 
* "Nauczanie" musi zostać zastąpione przez "uczenie się".
** Źródło: s. 26
 
* Polska szkoła, wymęczona absurdalnymi reformami ostatnich lat, potrzebuje nie wielkich strukturalnych rewolucji, a otwartości na innowacje edukacyjne i odejścia od chorej rywalizacji, zabijającej w młodych ludziach to, co w nich najlepsze.
** Źródło: s. 26
 
* W kulturze widzę ważne źródło społecznej energii, tak potrzebnej nam empatii oraz rozumienia procesów, które zmieniają świat opisany w podręcznikach.
** Źródło: s. 27
 
* Koniecznie potrzebujemy państwa, które zejdzie na ziemię. Państwa, które załatwi kilka pozornie małych, przyziemnych spraw, mających jednak największy wpływ na nasze codzienne życie, poczucie bezpieczeństwa i spojrzenie na przyszłość.
** Źródło: s. 28
 
== Inne wypowiedzi==
* A do wszystkich polskich biskupów, wielu z nich to moi znajomi, po raz dwudziesty siódmy apeluję: jeśli chcecie odzyskać moralne prawo do protestów przeciw deprawacji dorosłych i seksualizacji dzieci, rozprawcie się najpierw do spodu i do bólu z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi obecni lub byli podwładni. Nie mówię, że się za to nie wzięliście, ale nikt przytomny nie ma poczucia, że sprawa została rozliczona (a jak słyszę, niektórzy z Was w kuluarowych rozmowach wyrażają nadzieję, że „ta sprawa przyschnie”).
** Źródło: [https://www.wprost.pl/kraj/10235952/holownia-do-biskupow-rozprawcie-sie-najpierw-z-deprawacja-i-seksualizacja-ktora-prowadzili-wasi-podwladni.html ''Hołownia do biskupów: Rozprawcie się najpierw z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi podwładni''], wprost.pl, 22 lipca 2019.
5

edycji

Menu nawigacyjne