Wybory prezydenckie w Polsce w 2020 roku: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
'''[[w:Wybory prezydenckie w Polsce w 2020 roku|Wybory prezydenckie w Polsce w 2020 roku]]''' – wybory prezydenckie w Polsce wyznaczone na dzień 10 maja 2020.
 
* Nie uwzględniając sytuacji osób chorych, a także odizolowanych z powodu wspomnianej już kwarantanny, niemogących opuścić swojego miejsca zamieszkania lub innych wyznaczonych im miejsc, nie zapewniając im możliwości realizacji ich prawa do głosowania w wyborach – rząd w sposób oczywisty naruszy konstytucję i kodeks wyborczy. Tym samym dojdzie też do złamania art. 127 ust. 1 konstytucji, stanowiącego, że Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym, gdyż wybory przeprowadzone w takich warunkach nie będą spełniały ani standardu powszechności ani równości.
** Autorka: [[Anna Rakowska-Trela]]
** Źródło: [http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/13134 ''Anna Rakowska-Trela: Wybory 10 maja złamią konstytucję i Kodeks wyborczy''], monitorkonstytucyjny.eu, 24 marca 2020.
** Zobacz też: [[Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej]], [[prezydent]]
 
* To niemożliwe. To będzie nieetyczne dla Polaków - zmęczonych i zmiażdżonych tą epidemią psychicznie, częściowo zakażonych, a częściowo niezdolnych do pójścia do komisji wyborczych. Jak to zostanie zorganizowane? Kto będzie siedział w komisjach? Chyba że wybory mają być fikcją, ale to nie jest Gwatemala. Przy całym szacunku dla Gwatemali.

Menu nawigacyjne