Prawo i Sprawiedliwość: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
→‎P: drobne merytoryczne
(→‎P: nowy cytat)
(→‎P: drobne merytoryczne)
* PiS to dla mnie odpowiednik „Faktu”, który wie, jak łatwo z Polaków wydobyć na wierzch nietolerancję, nienawiść, skłonność do podziałów, zawiść, arogancję, i robi to z pełną świadomością dla pieniędzy. Zyskiem PiS jest poklask wystraszonych ludzi o przerażająco niskim poziomie zaufania do wszystkich. PiS stoi cały czas na pogrzebie, bo im się to opłaca, bo nienawiść jest łatwa i co tu ukrywać – medialna.
** Autor: [[Kuba Wojewódzki]], [http://wyborcza.pl/1,75968,8199071,Tabloid_PiS.html gazeta.pl, 31 lipca 2010]
 
* PiS to nie są żadni konserwatyści, oni bardzo dużo mówią o sprawach obyczajowych, ale niewiele robią. Wywołują tylko kolejne gównoburze w internecie, z których po tygodniu nic nie zostaje. I nie chodzi mi tylko o obronę życia, lecz także o wzmocnienie małżeństwa i rodziny. Choćby drobne rzeczy, ale nawet tego nie ma.
** Autor: [[Tomasz Terlikowski]]
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25172442,terlikowski-pis-to-nie-sa-konserwatysci-graja-role-obyczajowej.html#a=362&c=159&s=BoxNewsLink gazeta.pl], 9 września 2019
 
* PiS to przykład grupy, która daje kojący jednoznaczny przekaz – to jest dobre, to złe, ten jest nasz, ten nie nasz. Jeśli jesteś „nasz”, to jesteś w porządku – nieważne, że byłeś przedtem w PZPR, czy prowadziłeś po pijanemu, bo oddaniem dla nas odkupiłeś swoje winy. Ale jeśli jesteś „nie nasz”, to twoje zasługi i kompetencje są bez znaczenia, a nawet pogarszają twoją pozycję – oddałeś je w służbie złej, bo nie „naszej”, sprawie. Przynależność do takiej grupy daje poczucie bezpieczeństwa.

Menu nawigacyjne