Wisława Szymborska: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 168 bajtów ,  3 lata temu
Anulowanie wersji 501158 autorstwa Zero (dyskusja)tak sie skompromitowales przez skrocenie ze na to wychodzi ze tylko w 96 dostala nagrode, madrala z ciebie, a teraz skasuj co napiusalem, ale jest w formie pdf zapsane, ale wymarz to ci bedzie lepeij/, zreszta tak to jesta na wikipedia aka wikipeedia aka wikimedia gdzie silni rzadza the law of the jungle/prosze nie wandalizowac cos co jest autentyczne i polepsza wiarygodnosc artykulu i artysty a s
m (Usunął zabezpieczenie z „Wisława Szymborska”)
(Anulowanie wersji 501158 autorstwa Zero (dyskusja)tak sie skompromitowales przez skrocenie ze na to wychodzi ze tylko w 96 dostala nagrode, madrala z ciebie, a teraz skasuj co napiusalem, ale jest w formie pdf zapsane, ale wymarz to ci bedzie lepeij/, zreszta tak to jesta na wikipedia aka wikipeedia aka wikimedia gdzie silni rzadza the law of the jungle/prosze nie wandalizowac cos co jest autentyczne i polepsza wiarygodnosc artykulu i artysty a s)
Znacznik: Anulowanie edycji
[[Plik:Wisława Szymborska 2009.10.23 (1).jpg|mały|<center>Wisława Szymborska</center>]]
'''[[w:Wisława Szymborska|Wisława Szymborska]]''' (1923–2012) – [[polska]] [[poeta|poetka]], felietonistka, laureatka [[Nagroda Nobla|Nagrody Nobla]] w dziedzinie [[literatura|literatury]] (1996). Dama Orderu Orła Białego. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (1989) i Polskiej Akademii Umiejętności (1995).
 
* Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
 
* Żegnamy się dzisiaj z poetą, ale nie żegnamy się z jego poezją. Ona nas wszystkich tutaj obecnych i wszystkich nieobecnych, przeżyje na pewno.
** Źródło: przemówienie na pogrzebie [[Czesław Miłosz|Czesława Miłosza]], cyt. za: [httpshttp://wiadomosci.wp.pl/szymborskakat,1342,title,Szymborska-zegnamy-sie-z-poeta-ale-zostaje-jego-poezja-6037318864114817a,wid,5660110,wiadomosc.html?ticaid=110034&_ticrsn=3 wiadomosci.wp.pl]
 
* Życie pisze najbardziej oryginalne, najbardziej komiczne a jednocześnie najbardziej dramatyczne scenariusze.
2

edycje

Menu nawigacyjne