Jan Hartman: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 109 bajtów ,  3 lata temu
m
format, dr Zmiana
(Wojna polsko-bolszewicka.)
m (format, dr Zmiana)
* Chłopak, zapewne wrogi wyznawcom islamu i bojący się ich, rzucił petardą w stronę baru prowadzonego przez Arabów. Jeden z nich zabił go nożem. Na to dziesiątki innych chłopaków, tak samo nauczonych wrogości do muzułmanów, zebrało się w miejscu tragedii, by wyrazić swoją nienawiść do islamu i Arabów. Czy mogłoby dojść do linczu? Może tak, może nie. Na szczęście była policja – ponad dwudziestu chuliganów zatrzymano. Zatrzymano też mordercę nożownika. Bilans: jeden chłopak nie żyje, drugi – ten, który zabił – ma złamane życie. Przyczyna? Antyislamizm sączony do uszu Polaka przez władzę i przez Kościół.
** Opis: o przyczynie zamieszek w Ełku 31 grudnia 2016, w trakcie których zginął 21-latek.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/minister-blaszczak-komentuje-wydarzenia-w-elku,artykuly,402959,1.html?src=HP_Alert_red ''Błaszczak o antyimigranckich nastrojach w Ełku: zupełnie zrozumiałe obawy przed zamachami''], newsweek.pl, 2 stycznia 2017.
** Zobacz też: [[rząd Beaty Szydło]], [[Kościół katolicki]]
 
 
==J==
* Jeśli ktoś szuka ładu, niech idzie do świątyni. (...) Filozofia jest żyjącą inteligencją, żywym myśleniem, któremu przyświecać powinna dobra wola i intelektualna uczciwość. To właśnie jest mądrość, której szukamy.
** Źródło: wywiad Aleksandry Klich ''Kto zna numer do Pana Boga'', „Gazeta Wyborcza”, 25 stycznia 2010.
 
** Zobacz też: [[katolicyzm]]
 
* Kościół katolicki, za pośrednictwem swoich posłów w klubie PiS, po raz kolejny chwycił za kark polskie państwo i rzucił na kolana. (...) Ten akt najbardziej bezwstydnej i załganej dewocji obnaża w żałosny i godny politowania sposób służalcze poddaństwo Rzeczypospolitej Polskiej obcemu państwu. (...) Swoją uchwałą Sejm napluł w twarz milionom niewierzących Polaków.
** Opis: o uchwale Sejmu RP z 7 kwietnia 2017 w sprawie uczczenia objawień fatimskich w ich 100. rocznicę
** Źródło: [http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,21623531,sejm-uczcil-rocznice-objawien-fatimskich-naplul-w-twarz.html ''Sejm uczcił rocznicę objawień fatimskich. "Napluł„Napluł w twarz milionom niewierzących Polaków"Polaków”''], tokfm.pl, 11 kwietnia 2017
** Zobacz też: [[ateizm]], [[Kościół katolicki w Polsce]], [[kult maryjny]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[Watykan]]
 
==N==
* Nachalnie narzucany Polakom, do cna fałszywy mit otrzymał fizyczny wyraz.
** Opis: o [[Pomnik Lecha Kaczyńskiego na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie|pomniku Lecha Kaczyńskiego na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie]].
** Źródło: [https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1771152,1,uroczysta-hucpa-czyli-odsloniecie-pomnika-lecha-kaczynskiego.read ''Uroczysta hucpa? Czyli odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego''], polityka.pl, 10 listopada 2018.
 
 
* Profesorze kolaborancie, wiedz, że jest mi za Ciebie wstyd. I wiedz, że gdy wróci do nas demokracja (którą, w co nie wątpię, odzyskamy i uwolnimy z pisowskiego aresztu), nie odpowiesz za swój czyn. W demokracji mamy wolność słowa i działalności – nawet tej haniebnej. Ba, nawet podamy Ci rękę (bo my, inteligenci, jesteśmy ludźmi życzliwymi i łagodnymi). Ale nigdy już nie odzyskasz twarzy ani dobrego imienia. W wolnym kraju karą za polityczną podłość jest hańba i wstyd, a nie wyrzucanie z pracy i prześladowania. I my, mordy zdradzieckie i gorszy sort – jak nazywa nas ten, przed którym merdacie ogonkami – o taki właśnie walczymy kraj, w którym będziecie bezwstydnie okryci swą hańbą, w pełni samozadowolenia nadal bez przeszkód sobie żyć i pracować.
** Opis: pod adresem członków [[Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego|Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego]].
** Źródło: [https://hartman.blog.polityka.pl/2017/07/23/vivant-pisowskie-profesory/#comments ''Vivant pisowskie profesory!''], polityka.pl, 23 lipca 2017.
** Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]], [[Prawo i Sprawiedliwość]]
 
* Projekt powszechnego kształcenia na wszystkich poziomach jest romantyczną wizją zachodnich społeczeństw. Chcielibyśmy wszystkich wykształcić równo. Ale jednym z efektów jest to, że czym szerzej będziemy kształcić, tym niższy będzie poziom tego kształcenia.
** Źródło: wywiad Aleksandry Klich ''Kto zna numer do Pana Boga'', „Gazeta Wyborcza”, 25 stycznia 2010.
 
* W internecie ogłoszono akcję „Masowe oglądanie filmu »Kler«Kler» w celu jego popularyzacji”. W pełni popieram tę inicjatywę i również zachęcam wszystkich do szturmu na kina pierwszego dnia. Niech władza zobaczy te kolejki, niech zobaczy, że moralność publiczna nie jest sprawą dla ludzi obojętną. A rzecz właśnie moralności publicznej dotyczy – w kraju wszak wciąż panoszy się zdeprawowana i niebezpieczna organizacja, która w dodatku uzurpuje sobie prawo do moralnego pouczania społeczeństwa, a samą siebie ośmiela się nazywać świętą.
** Źródło: [https://hartman.blog.polityka.pl/2018/09/06/kler-nadciaga-obywatelu-idz-na-ten-film/ ''„Kler” nadciąga. Obywatelu, idź na ten film!''], polityka.pl, 6 września 2018.
** Zobacz też: ''[[Kler]], [[Kościół katolicki w Polsce]]''
 
* W wolnym społeczeństwie nie wymagamy już od nikogo, aby w życiu prywatnym praktykował takie czy inne obyczaje, a od tego czy owego się powstrzymywał. Zgorszenie możliwe jest tylko co najwyżej publicznie.
* W sprawie wojny z bolszewicką Rosją w 1920 r. to tylko chciałem nieśmiało przypomnieć, że to Polacy napadli na Rosję, a nie odwrotnie. Mieliśmy niezbyt mądry obyczaj rajdów na wschód, a potem się oburzaliśmy, że zabory, że inwazje. Trza w domu siedzieć.
** Źródło: [https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/190819659-Jan-Hartman-To-Polska-napadla-na-Rosje.html ''Jan Hartman: To Polska napadła na Rosję'', „rp.pl”, 15 sierpnia 2019]
** Zobacz też: [[Wojnawojna polsko-bolszewicka]], [[1920 Bitwa warszawska]]
 
{{wulgaryzmy}}
 
* 1/3 PL chce głosować na PiS! Głupi Polak po szkodzie a po prawdzie i przed szkodą głupi. Tusku, k... a, zrób coś! Obiecaj ludziom lody albo co.
** Opis: o przewadze PiS w wynikach sondażu.
** Źródło: [https://twitter.com/JanHartman1/status/254325285812572160 twitter.com], 5 października 2012

Menu nawigacyjne