Szymon Hołownia: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 957 bajtów ,  3 lata temu
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
'''[[w:Szymon Hołownia|Szymon Hołownia]]''' (ur. 1976) – polski dziennikarz i publicysta.
 
==Cytaty z publikacjiksiążek ==
* Wszystkich, którym kiedykolwiek zdarzyło się myśleć, że świat nie ma sensu, a ludzie są źli, proszę by przeczytali tę książkę do końca. Przekonają się, jak bardzo się mylili.
** Źródło: ''Ludzie na walizkach. Nowe historie'', wyd. Znak, 2011, s.6.
 
== Inne wypowiedzi==
* A do wszystkich polskich biskupów, wielu z nich to moi znajomi, po raz dwudziesty siódmy apeluję: jeśli chcecie odzyskać moralne prawo do protestów przeciw deprawacji dorosłych i seksualizacji dzieci, rozprawcie się najpierw do spodu i do bólu z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi obecni lub byli podwładni. Nie mówię, że się za to nie wzięliście, ale nikt przytomny nie ma poczucia, że sprawa została rozliczona (a jak słyszę, niektórzy z Was w kuluarowych rozmowach wyrażają nadzieję, że „ta sprawa przyschnie”).
** Źródło: [https://www.wprost.pl/kraj/10235952/holownia-do-biskupow-rozprawcie-sie-najpierw-z-deprawacja-i-seksualizacja-ktora-prowadzili-wasi-podwladni.html ''Hołownia do biskupów: Rozprawcie się najpierw z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi podwładni''], wprost.pl, 22 lipca 2019.
** Zobacz też: [[przestępstwa i wykroczenia seksualne w Kościele katolickim]]
 
* Czasem jednak zamiast takiego właśnie kapłana konfesjonał zajmuje „dzięcioł”, mechanicznie zadający pokuty i odstukujący kolejnych penitentów. Albo – co gorsza – zadający idiotyczne pytania i poruszający się w ludzkiej duszy z wdziękiem otępiałego słonia.
** Źródło: [http://www.wiadomosci24.pl/artykul/szymon_holownia_koniecznie_znajdz_dobrego_spowiednika_5495.html wywiad z Szymonem Hołownią, 2006]

Menu nawigacyjne