Wikicytaty:Bar: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1535 bajtów ,  2 lata temu
(→‎Zbiory ocenne: komentarz)
Szerzenie faszyzmu i nienawiści wobec Żydów to nie jest niczyja prywatna sprawa. Jeśli chcesz robić projekt uniwersalny, to konflikty i ocenianie cytatów będą nieuniknione. Zawsze najłatwiej jest wykluczać, jak nie cytaty, to użytkowników. [[Użytkownik:Mrnr84201|Mrnr84201]] ([[Dyskusja użytkownika:Mrnr84201|dyskusja]]) 17:57, 15 lip 2019 (CEST)
* Jak pisałem u góry, jestem przeciwnikiem zamieszczania cytatów mających obrazować dane zjawisko, będących ilustracją, przykładem itp. W haśle ''[[antysemityzm]]'' nie powinniśmy umieszczać przykładowych wypowiedzi uznanych za antysemickie, w haśle ''[[nuda]]'' nie powinniśmy umieszczać wypowiedzi uznawanych za nudne, w haśle ''[[homofobia]]'' – takich uznawanych za homofobiczne, a w haśle ''[[sonet]]'' nie powinniśmy umieszczać przykładowych sonetów. Wyjątek można zrobić tylko dla haseł, których jedynym celem jest zbieranie wypowiedzi określonego typu, np. ''[[ostatnie słowa]]''. [[Użytkownik:Maitake|Maitake]] ([[Dyskusja użytkownika:Maitake|dyskusja]]) 11:23, 16 lip 2019 (CEST)
::: Wyraziłem obawę, że ta rzekoma zasada będzie instrumentem do cenzurowania haseł. Autor tego wymysłu czyli Użytkownik Zero nawet nie pokwapił się, by odpowiedzieć na moje pytania w tej sprawie - myślę, że nie chciał się przyznać, że taki własnie jest cel jego propozycji. Najnowsze działania Zera potwierdzają moje obawy. 16 lipca 2019 powycinał z hasła [[Homofobia]] teksty niewygodne dla homofobów, m.in. takie słowa: "Homoseksualiści są gorsi niż psy i świnie, są wybrykiem natury i obrazą godności ludzkiej..." Jeśli ktoś twierdzi, że to nie jest tekst homofobiczny i że trzeba ustalać intencje jego autora, żeby wyjaśnić jego znaczenie, to brakuje słów krytyki. Podobne działania podjęto w stosunku do hasła [[Antysemityzm]]. Zero posunął się nawet do zamieszczenia tam szablonu "Dopracować', w którym powołuje się na nieistniejącą zasadę, w sprawie której trwa dyskusja. Dzięki takim działaniom czytelnik Wikicytatów nie będzie mógł się dowiedzieć, jak wypowiadają się np. antysemici, a to właśnie od słów rozpoczęło morderstwo wielu milionów Żydów. Nie znajdzie ich wypowiedzi w haśle [[Antysemityzm]], musi najpierw znać nazwiska antysemitów a później musi sobie poszukać dotyczących ich haseł (jeśli istnieją). Antysemici, homofobowie i zwolennicy podobnych postaw mogą być zadowoleni z procesu rozpoczętego na Wikicytatach przez Zero. [[Użytkownik:Ytabak|Ytabak]] ([[Dyskusja użytkownika:Ytabak|dyskusja]]) 18:29, 19 lip 2019 (CEST)
 
== Talk to us about talking ==

Menu nawigacyjne