Prawo i Sprawiedliwość: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 650 bajtów ,  3 lata temu
drobne merytoryczne
(Wandalizmy)
(drobne merytoryczne)
* Ale my odpowiadamy: obywatel, samorząd, państwo, wspólna praca, wspólna praca dla tego celu to jest nasza odpowiedź. Otóż my jesteśmy formacją demokratyczną, i każdy kto należy to takiej formacji powinien wiedzieć, że samorząd terytorialny to jest w państwie demokratycznym coś równie oczywistego jak wybory, konkurujące ze sobą partie polityczne, jak parlament, jak prawa wyborcze, wolność słowa, zgromadzeń itd. Po prostu nie ma państwa demokratycznego bez samorządów, to jest dla nas oczywiste.
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Źródło: [http://niezalezna.pl/235413-jaroslaw-kaczynski-na-konwencji-we-wroclawiu-zwyciezymy-ale-praca-i-determinacja ''Jarosław Kaczyński na konwencji we Wrocławiu: Zwyciężymy, ale pracą i determinacją''], niezalezna.pl, 8 września 2018.
** Zobacz też: [[samorząd terytorialny w Polsce]]
 
* Autorzy mniej czy bardziej grafomańskich oraz poddańczych listów do obcych dworów poczują się zadowoleni dopiero wtedy, gdy pisowcy skończą w więzieniu, łagrze czy obozie pracy. Dozwolony jest bowiem tylko jeden rodzaj władzy. Choćby nawet polała się krew czy zagranica przyszła z bratnią pomocą. Przerażające jest w tym to, że takie myśli rodzą się w profesorskich głowach, że naukowcy stają się zwykłymi pałkarzami. A wystarczyłoby zostawić im pełne koryto i wyłączny dostęp do niego.
* Polska jest pęknięta. Jest Polska, która źle się czuje w nowych realiach i instytucjach. Polska prowincjonalna, zawiedziona, mająca poczucie wykluczenia i braku szans. Dla tej Polski łatwej oferty nie ma. Łatwa oferta to jedynie szczuć ją na tę Polskę, której się udało. I to robi w dużej mierze PiS.
** Autor: [[Adam Michnik]], rozmowa Jerzego Sadeckiego, ''Ile dać wolności przeciwnikowi?'', „Gazeta Wyborcza”, 17–18 listopada 2012
 
* Powiem bardzo mocno – jeżeli jesienią tego roku Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, to myślę, że my – samorządowcy – możemy pakować swoje zabawki albo one zostaną za nas zapakowane, bo samorządu już w Polsce nie będzie.
** Autorka: [[Aleksandra Dulkiewicz]]
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/dulkiewicz-jezeli-prawo-i-sprawiedliwosc-wygra-wybory-samorzadu-w-polsce-juz-nie/0m1xtq1 ''Dulkiewicz: jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, samorządu w Polsce już nie będzie''], onet.pl, 4 czerwca 2019.
** Zobacz też: [[samorząd terytorialny w Polsce]]
 
* Przegłosowana w ostatnich dniach przez Sejm ustawa o Trybunale Konstytucyjnym to przyznanie się polityków PiS do winy, że wbrew zapisom Konstytucji nie publikowali wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

Menu nawigacyjne