Grecja: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 547 bajtów ,  3 lata temu
drobne merytoryczne
(Poprawienie)
(drobne merytoryczne)
** Źródło: [http://www.zeit.de/2015/26/thomas-piketty-schulden-griechenland/komplettansicht ''Deutschland hat nie bezahlt'', „Die Zeit”, 27 czerwca 2015]
** Zobacz też: [[Niemcy]]
 
* Nawet Grecy zauważyli, że kryzys nie był związany z przynależnością do strefy euro, tylko wieloletnią, bardzo złą polityką fiskalną. W szczycie kryzysu większość Greków była przeciwna wyjściu ze strefy euro.
** Autor: [[Stanisław Gomułka]]
** Źródło: [http://wyborcza.pl/7,155287,24813215,glapinski-ostro-o-euro-ekspert-to-nie-nauka-a-propaganda.html#S.gospodarka-K.P-B.1-L.3.maly Hubert Orzechowski ''Glapiński ostro o euro. Ekspert: To nie nauka, ale propaganda''], wyborcza.pl, 22 maja 2019.
** Zobacz też: [[euro]]
 
* Nie ma i nie będzie łatwych rozwiązań. Jest za to wiele rozsądnych propozycji, o które musimy teraz wspólnie zawalczyć. Dzisiejszy wybór Greków jest wyborem epokowym i śmiałym. Głęboko wierzę, że w tym referendum wybraliśmy właściwą drogę. To nie jest i nie było nigdy pytanie o to, czy Grecja ma zostać w Unii i w strefie euro. To nie był plebiscyt za Europą ani przeciwko. Dziś Grecy zabrali głos i jasno powiedzieli, jakiej Europy pragną – nie jest to Europa cięć, oszczędności i bailoutów, jest to Europa solidarności i demokracji.

Menu nawigacyjne