Kryzys migracyjny w Europie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
'''[[w:Kryzys migracyjny w Europie|Kryzys migracyjny w Europie, kryzys uchodźczy]]''' – toczący się na początku XXI wieku w Europie kryzys spowodowany masowym przybywaniem uchodźców i imigrantów na ten kontynent. Jest to największe tego typu zjawisko od czasów II wojny światowej. Za początek kryzysu uznaje się 2015 rok, ale już wcześniej wzrastała liczba imigrantów i uchodźców przybywających do Europy.
 
* Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy, nasza bieda już minęła, migrantów przyjmiemy. Marsz, marsz, uchodźcy, z ziemi włoskiej do Polski, za naszym przewodem, łączcie się z narodem.
** Opis: tekst, za odśpiewanie którego Jan Kapela został w 2018 prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie na karę 1000 zł grzywny i pokrycia kosztów procesu.
** Autor: [[Jan Kapela]]
** Źródło: [https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-15/skazany-za-przerobke-hymnu-jan-kapela-spiewal-marsz-marsz-uchodzcy-z-ziemi-wloskiej-do-polski/ ''Skazany za przeróbkę hymnu. Jan Kapela śpiewał "Marsz, marsz, uchodźcy, z ziemi włoskiej do Polski"''], polsatnews.pl, 15 luty 2018.
** Zobacz też: [[Mazurek Dąbrowskiego]]
 
* Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki (por. Mt 25,35.43). Pan powierza macierzyńskiej miłości Kościoła każdą osobę ludzką zmuszoną do opuszczenia swojej ojczyzny w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Troska taka musi być wyrażona w sposób konkretny na każdym etapie doświadczenia migracyjnego: od wyruszenia w drogę, od początku do końca.

Menu nawigacyjne