Benedykt XVI: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 968 bajtów ,  3 lata temu
→‎O Benedykcie XVI: drobne merytoryczne
(n)
(→‎O Benedykcie XVI: drobne merytoryczne)
** Autor: [[Wolfgang Thielmann]], ''Źle się dzieje w Państwie Boga'', „Die Zeit”, tłum. „Forum”, 2 lipca 2012
** Zobacz też: [[Watykan]]
 
* Głową tej zgniłej ryby, jaką okazuje się Kościół katolicki, jest papież. Niestety, ojcowie święci tej instytucji musieli najwyraźniej walczyć z innymi grzechami naszego świata, jak edukacja seksualna, antykoncepcja czy komunizm, więc na walkę z rozbestwieniem własnych funkcjonariuszy nie starczyło już im czasu. Pozostało zatem przymykanie oczu na wykorzystywanie seksualne, jak to przez długi czas robił Jan Paweł II i jego najbliżsi współpracownicy, Angelo Sodano i Stanisław Dziwisz, albo pobłażanie sprawcom, do czego miał skłonność Benedykt XVI.
** Autor: [[Jaś Kapela]]
** Źródło: [https://krytykapolityczna.pl/felietony/jas-kapela/episkopat-do-zwolnienia-pedofilia-w-kosciele/ ''Episkopat do zwolnienia, połowa biskupów do więzienia''], krytykapolityczna.pl, 22 maja 2019.
** Zobacz też: [[Angelo Sodano]], [[Jan Paweł II]], [[Przestępstwa i wykroczenia seksualne w Kościele katolickim]], [[Stanisław Dziwisz]]
 
* Joseph Ratzinger jest wielkim teoretykiem – dostrzega i rozumie problemy, nie ma jednak temperamentu osoby, która je rozwiązuje.

Menu nawigacyjne