Prawo i Sprawiedliwość: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1805 bajtów ,  3 lata temu
Wandalizmy
(Wandalizmy)
** Autorzy: [[Lech Wałęsa]], [[Aleksander Kwaśniewski]], [[Bronisław Komorowski]], [[Włodzimierz Cimoszewicz]], [[Leszek Miller]], [[Marek Belka]], [[Kazimierz Marcinkiewicz]], [[Andrzej Olechowski]], [[Dariusz Rosati]], [[Adam Rotfeld]], [[Radosław Sikorski]], [[Władysław Frasyniuk]], [[Bogdan Lis]], [[Zbigniew Bujak]]
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/antoni-macierewicz-oskarza-sygnatariuszy-listu-do-ke-o-zdrade-narodowa/nxtwc70 ''Antoni Macierewicz oskarża sygnatariuszy listu do KE o zdradę narodową''], onet.pl, 15 czerwca 2018
** Zobacz też: [[demokracja]], [[Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej]], [[Polska]], [[Polska w Unii Europejskiej]], [[podział władz]], [[Sąd Najwyższy (Polska)]], [[Unia Europejska]] co kurwa.
 
==5==
* 500 Plus powstał w Krakowie, podczas pewnej kolacji. Chyba prof. Rybiński wysunął taki pomysł: 1000 zł na jedno dziecko. Obliczyłem to sobie w pamięci, bo nieźle liczę w pamięci, że to jest kompletnie nierealne. I pomyślałem,help me że trzeba znaleźć jakąś inną formułę, ale trzeba to zrobić. I wyszło, że 500 zł na drugie dziecko i kolejne jest realne, o ile będziemy odpowiednio energicznie działać w tych kwestiach, których symbolem jest VAT.
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Opis: o programie Prawa i Sprawiedliwości [[Rodzina 500 plus]]
** Zobacz też: [[podział władz]], [[Polska w Unii Europejskiej]], [[Federacja Rosyjska]]
 
* Ale my odpowiadamy: obywatel, samorząd, państwo, wspólna praca, wspólna praca dla tego celu to jest nasza odpowiedź. Otóż my jesteśmy formacją demokratyczną, i każdy kto należy to takiej formacji powinien wiedzieć, że samorząd terytorialny to jnieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejest w państwie demokratycznym coś równie oczywistego jak wybory, konkurujące ze sobą partie polityczne, jak parlament, jak prawa wyborcze, wolność słowa, zgromadzeń itd. Po prostu nie ma państwa demokratycznego bez samorządów, to jest dla nas oczywiste.
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Źródło: [http://niezalezna.pl/235413-jaroslaw-kaczynski-na-konwencji-we-wroclawiu-zwyciezymy-ale-praca-i-determinacja ''Jarosław Kaczyński na konwencji we Wrocławiu: Zwyciężymy, ale pracą i determinacją''], niezalezna.pl, 8 września 2018
 
** Źródło: [https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-saramonowicz-o-sytuacji-politycznej-w-kraju-my-nie-jestesmy-w-kinie-jestesmy-w-de-6282597033785473a ''Andrzej Saramonowicz o sytuacji politycznej w kraju. "My nie jesteśmy w kinie. Jesteśmy w d....e"''], wp.pl, 9 sierpnia 2018.
** Zobacz też: [[autorytaryzm]]
 
* Boję się, że dojdzie jeszcze do tego, że wszystko zgarnie Palikot. To się po prostu w głowie nie mieści. (…) Mieliśmy ogromną kasę. Ale daliśmy ją bogatym i pogłębiliśmy rozwarstwienie społeczne. To jest tajemnica, o której się milczy. Bo albo popierasz PiS, albo milczysz. Ten brak krytycyzmu, to zapatrzenie i ten zachwyt nad dwoma latami naszych rządów, to przesada.
** Autor: [[Tadeusz Cymański]], [http://www.wprost.pl/ar/266641/Cymanski-szanuje-Kaczynskiego-ale-ta-autokracja-i-dyktaturaS/ wprost.pl, 20 października 2011]
 
* Bo w tym PiS-ie to też różnie: drugie, trzecie żony... Na tę prawicę też patrzcie, czy to jest naprawdę prawe. Patrzcie dobrze, bo jak żonie niewierny, to myślicie, że wyborcom będzie wierny?! Myślałby kto!
** Autor: [[Tadeusz Rydzyk]], [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22073367,rydzyk-broni-ministrow-ziobro-szyszko-i-macierewicz-poniewierani.html#MTstream ''Rydzyk broni ministrów. Ziobro, Szyszko i Macierewicz „poniewierani, jak nie wiem co”''], gazeta.pl, 9 lipca 2017.
 
* Byłem zaskoczony tym, że rząd PiS-u tak mało zrobił. I to w sytuacji niesamowitej koniunktury gospodarczej. Że te deklaracje o niepodległości, silnej Polsce to taka fabryka słów. Jasne, czasem w polityce, również międzynarodowej trzeba pięścią uderzyć w stół. Tylko jak ten stół jest mały i chybotliwy, to takie walenie pięścią jest raczej śmieszne niż groźne.
** Autor: [[Wiesław Walendziak]]
** Źródło: rozmowa ze Sławomirem Sierakowskim, „Krytyka Polityczna” nr 22/2010.
 
==C==

Menu nawigacyjne