Janusz Korwin-Mikke: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
→‎O Januszu Korwin-Mikkem: format., lit., red., sort.
(→‎Z: format., red., int.)
(→‎O Januszu Korwin-Mikkem: format., lit., red., sort.)
** Autor: [[Wojciech Orliński]], [http://wo.blox.pl/html ''Korwin, syn Popisa'', blog, 4 czerwca 2014]
 
* Janusz Korwin Mikke idzie jak burza dołączając do najsprawniejszych intelektualnie celebrytów świata takich jak Britney Spears („kara śmierci to nauczka na całe życie”) czy Paris Hilton („bardzo lubię dostawać listy, dostajedostaję je z Indii i innych krajów Afryki”). Tym razem Janusz wyznał, że organizowanie paraolimpiad to jak organizowanie zawodów w szachy dla debili. Mikke wie, co mówi. Przegrać w życiu pięć kolejnych wyborów parlamentarnych, cztery kampanie prezydenckie i trzy samorządowe to też w pełnym sensie niepełnosprawność.
* Janusz Korwin-Mikke, z którym korespondowałem, był aktywny przed '89 w drugim obiegu. Wydał ''Kapitalizm i wolność'', ''Drogę do zniewolenia'' Hayeka, oraz inną literaturę libertariańską (…) W czasie, kiedy byliśmy w Warszawie jego partia mieściła się w dawnym mieszkaniu, które było dosłownie labiryntem małych biur, wypełnionych młodymi ludźmi, aktywnie pracującymi nad szerzeniem libertariańskiej ewangelii. Toczyliśmy z nimi wiele dobrych i żywych dyskusji.
** Autor: [[Milton Friedman]], [w:] Friedman M., Friedman R., ''Two Lucky People: Memoirs'', Chicago 1999, s. 514.
 
* Janusz Korwin Mikke idzie jak burza dołączając do najsprawniejszych intelektualnie celebrytów świata takich jak Britney Spears („kara śmierci to nauczka na całe życie”) czy Paris Hilton („bardzo lubię dostawać listy, dostaje je z Indii i innych krajów Afryki”). Tym razem Janusz wyznał, że organizowanie paraolimpiad to jak organizowanie zawodów w szachy dla debili. Mikke wie co mówi. Przegrać w życiu pięć kolejnych wyborów parlamentarnych, cztery kampanie prezydenckie i trzy samorządowe to też w pełnym sensie niepełnosprawność.
** Autor: [[Kuba Wojewódzki]]
** Źródło: [http://www.plejada.pl/17,60742,news,1,1,wojewodzki-korwin-mikke-sam-jest-niepelnosprawny,artykul.html ''Wojewódzki: Korwin-Mikke sam jest niepełnosprawny''], plejada.pl, 6 września 2012.
 
* Janusz Korwin-Mikke, z którym korespondowałem, był aktywny przed '89 w drugim obiegu. Wydał ''Kapitalizm i wolność'', ''Drogę do zniewolenia'' Hayeka, oraz inną literaturę libertariańską (…) W czasie, kiedy byliśmy w Warszawie, jego partia mieściła się w dawnym mieszkaniu, które było dosłownie labiryntem małych biur, wypełnionych młodymi ludźmi, aktywnie pracującymi nad szerzeniem libertariańskiej ewangelii. Toczyliśmy z nimi wiele dobrych i żywych dyskusji.
** Autor: [[Milton Friedman]], [w:] Friedman M., Friedman, R. Friedman, ''Two Lucky People: Memoirs'', Chicago 1999, s. 514.
 
* Jego obecność w życiu publicznym jest, łagodnie mówiąc, nieporozumieniem. (…) Mam bardzo krytyczny stosunek do Boniego, ale konfliktów się w ten sposób nie rozstrzyga. Jeśli Korwin-Mikke ma ambicje bokserskie, to niech idzie do klubu. Gdy ktoś mu odda, to może się uspokoi.
 
* Odwiedził mnie niejaki pan [Janusz Korwin] Mikke, którego mgliście pamiętam jako naszego studenta z Warszawy (…) wrażenie moje z rozmowy było niedobre, gdyż ten pan wyraźnie dawał mi do zrozumienia, że jest geniuszem i że jego dzieła (…) są utworami o historycznej doniosłości. Być może jest po prostu wariatem.
** Autor: [[Leszek Kołakowski]], [http://www.miesiecznik.znak.com.pl/mam-na-pana-nowy-zamach/ Jerzy Giedroyc, Leszek Kołakowski, "''Listy 1957–2000"'', Wydawnictwo Więź, Warszawa 2016, s. 384]
 
* Politycy istnieją za pomocą słów. Ich główny problem polega na tym, że działają raz w lepszych, raz w gorszych warunkach. Można sobie wyobrazić, że najbardziej przekonującym politykiem mógłby być Janusz Korwin-Mikke. To, do czego przekonuje, jest jednak tak sprzeczne z powszechną świadomością, że już w punkcie wyjścia jest w bardzo trudnej sytuacji.

Menu nawigacyjne