Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
** Źródło: [https://ksiazki.wp.pl/frederic-martel-pisze-o-drastycznych-przypadkach-w-kosciele-polska-musi-otworzyc-oczy-6366394438461057a ''Frederic Martel pisze o drastycznych przypadkach w Kościele: "Polska musi otworzyć oczy"''], wp.pl, 5 kwietnia 2019.
** Zobacz też: [[Kościół katolicki]]
 
* Czy ktoś uważający się za katolickiego intelektualistę, naprawdę sądzi, że pedofilia to jedyny problem polskiego Kościoła? Przyznać się, odpokutować i dalej ubogacać »wymiar instytucjonalny«? Nie czytał »Sodomy« i nie rozumie, że te zakonnice, księża, nawet biskupi mający »reagować« niewiele mogą w »sodomskiej« machinie Watykanu? Że to nie papieże i kardynałowie zaczęli zwalczać kościelnych przestępców, ale ludzie spoza Kościoła, bo mogli...
** Autorka: [[Manuela Gretkowska]]
** Źródło: [https://www.wprost.pl/kraj/10216031/tylko-nie-mow-nikomu-manuela-gretkowska-chce-mi-sie-rzygac-po-przeczytaniu-postu-holowni.html ''„Tylko nie mów nikomu”. Manuela Gretkowska: Chce mi się rzygać po przeczytaniu postu Hołowni''], wprost.pl, 13 maja 2019.
** Zobacz też: [[pedofilia]], [[Watykan]]
 
* Do tej pory nikt tak o Watykanie nie pisał. Być może dlatego, że tylko francuski socjolog potrafił stawiać takie pytania, które rozwiązały języki. Jak sam wielokrotnie powtarzał: „Miałem 27 informatorów wśród homoseksualnych księży pracujących w Watykanie. Około 40 kardynałów oraz 100 biskupów i księży zgodziło się ze mną spotkać”. Tak więc to jest przede wszystkim ich opowieść snuta przez jej bohaterów. Martel ją tylko zanotował.

Menu nawigacyjne