Bartłomiej Sienkiewicz: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
int., drobne techniczne
(drobne merytoryczne, grafika)
(int., drobne techniczne)
[[Plik:DSC 0086 MSW Sienkiewicz.JPG|mały|prawo|<center>Bartłomiej Sienkiewicz</center>]]
'''[[w:Bartłomiej Sienkiewicz|Bartłomiej Sienkiewicz]]''' (ur. 1961) – polski publicysta i polityk konserwatywny, współtwórca Ośrodka Studiów Wschodnich, minister spraw wewnętrznych w rządzie [[Donald Tusk|Donalda Tuska]].
* Bardzo lubię opozycję, bo zakres absurdu, który możemy usłyszeć z tej strony, jest dla rządzących powodem do satysfakcji. Pokazuje słuszność drogi. Nikt nie poparł pomysłu unii energetycznej? Nikt… oprócz prezydenta Francji, premiera Hiszpanii, kanclerz Niemiec… Faktycznie powiedzmy, że to nie działa. Brawo. Archanioł Gabriel ma zejść z chmur? Idea unii energetycznej ma kilka tygodni i tempo, w jakim została ubrana w konkrety, jest absolutnie imponujące. Widać, jaką siłę posiada polski głos w UE. Za tą ideą idą deklaracje najważniejszych graczy. Jeśli to jest mało dla opozycji, to… mój ty Boże.
** Źródło: [http://wyborcza.pl/1,75248,13891803,Minister_spraw_wewnetrznych_wypowiada_wojne_bialostockim.html#ixzz2T0iRVztc ''Minister spraw wewnętrznych wypowiada wojnę białostockim rasistom'', wyborcza.pl, 12 maja 2013]
 
* To, co mnie najbardziej uderza, to taka faryzejska postawa Kościoła, który ubolewa nad podziałami w naszej ojczyźnie, a sam jest częścią tych podziałów i dzielenia Polaków na tych „słusznych”, którzy chodzą do Kościoła i głosują na PiS, oraz na tych, którzy mają odrębne zdanie lub są niewierzący.
** Źródło: [https://www.tvn24.pl/sienkiewicz-w-kropce-nad-i-nie-udalo-sie-dojsc-do-zleceniodawcow-afery,873003,s.html ''Sienkiewicz: nie udało się dojść do faktycznych zleceniodawców afery podsłuchowej''], tvn24.pl, 2 października 2018.
** Zobacz też: [[Kościół katolicki w Polsce]], [[Prawo i Sprawiedliwość]]

Menu nawigacyjne