Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
** Autor: [[Stanisław Obirek]]
** Źródło: [http://wydawnictwoagora.pl/polska-premiera-glosnej-ksiazki-sodoma-hipokryzja-i-wladza-w-watykanie/ ''Polska premiera głośnej książki „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie”''], wydawnictwoagora.pl, 3 kwietnia 2019.
 
* Największą fikcją świata jest celibat, to jasny wniosek z tej książki, żadne teorie spiskowe, tajne sprzysiężenia, żadni iluminaci równać się nie mogą z potęgą fikcji celibatu. Jeśli celibat wciąż trzyma się mocno, to wyłącznie dzięki działalności homoseksualistów w Kościele, heterycy już dawno by się zgodzili na małżeństwa duchownych, ale gejowska potęga to blokuje, z dość jasnych powodów.
** Autor: [[Krzysztof Varga]]
** Źródło: [http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24618090,sodoma-frederica-martela-po-co-bog-skoro-jest-penis.html ''"Sodoma" Frédérica Martela. Po co Bóg, skoro jest penis?''], wyborcza.pl, 8 kwietnia 2019.
** Zobacz też: [[celibat]], [[homoseksualizm]], [[katolicyzm]]
 
* Ta książka ma dwa cele, choć nie wiem na ile autor zdaje sobie z tego sprawę, bo być może został jedynie wykorzystany przez swoje „źródła”. Pierwszy to próba zmiany kapłaństwa, w której stawką jest coś więcej niż celibat, bo chodzi o stwierdzenie, że w kapłaństwie każdy popęd seksualny jest OK. Drugi to próba zastąpienia starszego pokolenia, zachowującego nauczanie Kościoła na temat LGBT, nowym, które chce zmiany podejścia Kościoła do LGBT.

Menu nawigacyjne