Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
'''[[w:Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie|Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie]]''' – opublikowana w 2019 książka reportażowa francuskiego socjologa i dziennikarza [[Frédéric Martel|Frédérica Martela]] przedstawiająca wpływy homoseksualnego środowiska w kręgach kierowniczych Watykanu i jego oddziaływanie na stanowiska etyczne i działalność Kościoła katolickiego.
 
* A jednak ta książka będzie pożyteczna, gdyż władze kościelne będą musiały posprzątać we własnym gronie, a także przypomnieć nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu. Co do owego nauczania, to widzi mi się ono jednak wątpliwe, ale to sprawa osobna. Według mnie, także Martela, Franciszek sprząta, jak może, choć może niewiele. A dla mnie samego książka jest też pożyteczna, bo moją wiedzę fachową pomnaża. Albowiem informacjami na temat watykański przepełniona jest, choć zapewne dokładnymi nie zawsze.
** Autor: [[Jan Turnau]]
** Źródło: [http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24647612,watykan-to-istna-sodoma.html ''Watykan to istna Sodoma?''], wyborcza.pl, 13 kwietnia 2019.
** Zobacz też: [[Franciszek (papież)]], [[Frédéric Martel]]
 
* Chciałem stworzyć książkę szczerą, książkę poważną. Tu nie ma insynuacji. W książce jest 300 stron faktów, ponad 1000 różnych referencji jest dostępnych przez internet. Jeśli uda mi się przyczynić do jakiejś rewolucji w Kościele, to będzie dobrze.

Menu nawigacyjne