Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
(Początek artykułu)
 
(drobne merytoryczne)
** Źródło: [https://ksiazki.wp.pl/frederic-martel-pisze-o-drastycznych-przypadkach-w-kosciele-polska-musi-otworzyc-oczy-6366394438461057a ''Frederic Martel pisze o drastycznych przypadkach w Kościele: "Polska musi otworzyć oczy"''], wp.pl, 5 kwietnia 2019.
** Zobacz też: [[Kościół katolicki]]
 
* Do tej pory nikt tak o Watykanie nie pisał. Być może dlatego, że tylko francuski socjolog potrafił stawiać takie pytania, które rozwiązały języki. Jak sam wielokrotnie powtarzał: „Miałem 27 informatorów wśród homoseksualnych księży pracujących w Watykanie. Około 40 kardynałów oraz 100 biskupów i księży zgodziło się ze mną spotkać”. Tak więc to jest przede wszystkim ich opowieść snuta przez jej bohaterów. Martel ją tylko zanotował.
** Autor: [[Stanisław Obirek]]
** Źródło: [http://wydawnictwoagora.pl/polska-premiera-glosnej-ksiazki-sodoma-hipokryzja-i-wladza-w-watykanie/ ''Polska premiera głośnej książki „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie”''], wydawnictwoagora.pl, 3 kwietnia 2019.
 
* Ta książka ma dwa cele, choć nie wiem na ile autor zdaje sobie z tego sprawę, bo być może został jedynie wykorzystany przez swoje „źródła”. Pierwszy to próba zmiany kapłaństwa, w której stawką jest coś więcej niż celibat, bo chodzi o stwierdzenie, że w kapłaństwie każdy popęd seksualny jest OK. Drugi to próba zastąpienia starszego pokolenia, zachowującego nauczanie Kościoła na temat LGBT, nowym, które chce zmiany podejścia Kościoła do LGBT.

Menu nawigacyjne