Jan Hartman: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1205 bajtów ,  3 lata temu
→‎P: drobne merytoryczne
(→‎N: drobne merytoryczne)
(→‎P: drobne merytoryczne)
* Proces liberalizacji stosunków politycznych i sekularyzacji władzy ma jednak swoje strony ujemne. Prowadzi bowiem do wyjałowienia życia politycznego i odebrania mu tej autentyczności i istotności, jaką dawniej zapewniało mu zaangażowanie w sprawy egzystencjalnie najbardziej żywotne, przekraczające horyzont wyznaczony przez potrzeby materialne i kwestie bezpieczeństwa.
** Źródło: ''Duch się nam zapodział'', „Gazeta Wyborcza”, 23–25 kwietnia 2011.
 
* Profesorze kolaborancie, wiedz, że jest mi za Ciebie wstyd. I wiedz, że gdy wróci do nas demokracja (którą, w co nie wątpię, odzyskamy i uwolnimy z pisowskiego aresztu), nie odpowiesz za swój czyn. W demokracji mamy wolność słowa i działalności – nawet tej haniebnej. Ba, nawet podamy Ci rękę (bo my, inteligenci, jesteśmy ludźmi życzliwymi i łagodnymi). Ale nigdy już nie odzyskasz twarzy ani dobrego imienia. W wolnym kraju karą za polityczną podłość jest hańba i wstyd, a nie wyrzucanie z pracy i prześladowania. I my, mordy zdradzieckie i gorszy sort – jak nazywa nas ten, przed którym merdacie ogonkami – o taki właśnie walczymy kraj, w którym będziecie bezwstydnie okryci swą hańbą, w pełni samozadowolenia nadal bez przeszkód sobie żyć i pracować.
** Opis: pod adresem członków [[Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego|Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego]]
** Źródło: [https://hartman.blog.polityka.pl/2017/07/23/vivant-pisowskie-profesory/#comments ''Vivant pisowskie profesory!''], polityka.pl, 23 lipca 2017.
** Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]], [[Prawo i Sprawiedliwość]]
 
* Projekt powszechnego kształcenia na wszystkich poziomach jest romantyczną wizją zachodnich społeczeństw. Chcielibyśmy wszystkich wykształcić równo. Ale jednym z efektów jest to, że czym szerzej będziemy kształcić, tym niższy będzie poziom tego kształcenia.

Menu nawigacyjne