Świat w oczach dziecka: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 166 bajtów ,  2 lata temu
- (obecnie dodawane cytaty muszą mieć źródło - określony odcinek)
(- (obecnie dodawane cytaty muszą mieć źródło - określony odcinek))
 
* A automaty to są takie człowieki z żelaza na prąd. Roboty.
 
* A cudotwórca to jest taty dyrektor, bo tata mówił, że oni tylko cudem wykonują plan, a pan dyrektor zawsze coś wymyśli...wymyśli…
 
* – A dlaczego jedni ludzie są mądrzy, a inni nie?<br />– Bo jedni ludzie pochodzą od małpy, a inni z raju. A czy widziała pani kiedyś mądrą małpę?
** Opis: odpowiedź na pytanie, co to jest słońce.
 
* (...) dziewczyny po to zostały stworzone, żeby dokuczać chłopakom.
 
==G==
* Globus się kręci. A jakby się nie kręcił, to by trzeba było dookoła stołu chodzić, żeby zobaczyć, gdzie mieszkam. (...) Tylko globus się kręci, a ta kula ziemska, czyli Ziemia, to już się nie kręci.
 
==H==
 
==J==
* – Ja myślę, że ta biurokracja jest taki duży zwierz. Bo ta biurokracja pożera cały zakład pracy mamy! (...)<br />– Co ona pożera?<br />– Papierki!
 
* Ja się nie będę bawić, bo ja jestem dziewczynka i ja nie będę mówić brzydkich wyrazów.
 
==K==
* Kraków jest stary. Starszy nawet niż moja babcia (...).
 
* Kto ma dużą głowę, ten ma dużo rozumu, a kto ma małą głowę, ten ma mało rozumu.
 
==M==
* (...) małe dziewczynki chodzą w sukienkach i ubrankach, a duże panie chodzą w ciuchach.
 
* – Mama zawsze mówi, że krótko trzeba mężów trzymać.<br />– E! To ja bym sobie na to nie pozwolił!
 
==N==
* – Najmądrzejsza jest moja mama.<br />– A dlaczego?<br />– Bo umie koniec z końcem związać. Ja nie widziałem, jak mama wiąże koniec z końcem, ale tata powiedział, że mama zawsze potrafi (...).
 
* Najmądrzejszy człowiek to pisze takie grube książki.
 
==O==
* (...) od razu wiadomo, czy człowiek ma mózg, czy nie. Bo żeby mieć mózg, to trzeba myśleć.
 
* – One są takie głupie! (...) widziała pani kogoś mądrego, żeby trzymał lalkę w łapach i do niej gadał?<br />– Dziewczynki potrafią tak cały dzień gadać i gadać. Na szczęście te lalki tego nie słyszą – jakby słyszały, to by nie wytrzymały.
** Opis: o dziewczynkach.
 
==S==
* Samochody to nie są pojazdy, tylko auta.
 
* Szopka. Co to jest szopka?
Szopka to była jak Ruch wygrał z Honvedem 5:0. Bo jak Tata oglądał
ten mecz, to klaskał i krzyczał: Ale szopka!!! Ale szopka!!!.
 
==T==
* – Ta biurokracja to jest okropnie wielka tajemnica. Może nawet to jest duch...duch…?<br />– A dlaczego?<br />– Bo wszyscy o niej wiedzą i mówią, ale kto ją widział – to nie wiadomo. Tato mówił, że ona jest na każdym kroku, ale ja jej nie widziałem...widziałem…
 
* Taka mocna lampa na niebie. Dawniej ludzie robili takie lampy w fabryce i na niebie zawieszali...zawieszali…
** Opis: odpowiedź na pytanie, co to jest słońce.
 
* Tata mówi, że ta biurokracja to nawet ich pożera w pracy, ja nawet czasem oglądam tatę, czy nie jest ugryziony, ale jest cały...cały…
 
* To był okropnie wielki uczony, a później on był księdzem, a później – niestety – nie dało się żyć i umarł Kopernik wtedy.
** Opis: odpowiedź na pytanie, co to jest równouprawnienie.
 
* Urzędnicy w ogóle nie pracują, tylko piszą. A petenci to tylko chodzą od urzędu do urzędu. I nawet czasem to urzędnicy muszą się chować i zamykać okienka (...).
 
==W==
* Wtedy dziewczynka pozna, że jest dorosła, jak nosa zadziera i nie chce z ludźmi rozmawiać. I chodzi na randki, taka dumna jest wtedy.
 
* – Wy będziecie przechodniami, a Jarek i Andrzej będą kierowcami.<br />– Ja nie mogę być kierowcą, bo nie mam prawo jazdy. Bo kierowca musi mieć prawo jazdy.<br />– A co to jest prawo jazdy?<br />– To jest taka karteczka.<br />– Jak ktoś ma prawo jazdy, to się musi patrzeć na prawo jazdy, jak się jeździ. (...)<br />– To kiedy już wszystko wiemy o ruchu drogowym, to spróbujmy się zabawić. A więc znowu – wy jesteście kierowcami, wy przechodniami, a ja będę panem milicjantem. No to zaczynamy.<br />– Jak jedziesz, ty baranie?!<br />– Gdzie ty masz oczy?! Nie widzisz czerwonego światła?!<br />– Jak nie umiesz chodzić po mieście, to idź na pastwisko!
 
* Wy wcale nie robicie ruchu drogowego, tylko wykroczenia z przepisów.

Menu nawigacyjne