Bożena Aksamit: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 683 bajty ,  3 lata temu
drobne merytoryczne
m (red., format, dr Zmiana)
(drobne merytoryczne)
** Autor: [[Piotr Pacewicz]]
** Źródło: [https://oko.press/nie-zyje-bozena-aksamit-publikujemy-jej-reportaz-o-ks-jankowskim/ ''Nie żyje Bożena Aksamit. Publikujemy jej ostatni reportaż – o ofiarach ks. Jankowskiego''], oko.press, 1 lutego 2019.
 
* Jej odejście bardzo zubaża „Gazetę”, ale również kulturę polską. Należała do tych nielicznych adeptów sztuki reporterskiej, którzy potrafili z reportażu zrobić literaturę, tak jak Ryszard Kapuściński, Hanna Krall, Małgorzata Szejnert czy Lidka Ostałowska. Każdy jej reportaż to było więcej niż opowieść, stawał się przypowieścią.
** Autor: [[Adam Michnik]]
** Źródło: [http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24438668,pozegnanie-bozeny-aksamit-w-centrum-sw-jana-wspomnienia-przyjaciol.html Dorota Karaś, ''Pożegnanie Bożeny Aksamit w Centrum św. Jana. Wspomnienia przyjaciół i współpracowników''], wyborcza.pl, 7 lutego 2019.
 
* Jej prace, a zwłaszcza wywiady sięgały bardzo głęboko w sedno spraw, odsłaniając ważne, ukryte warstwy zjawisk i ludzkich charakterów. Była niebywale dociekliwa, lecz jednocześnie lojalna i życzliwa wobec swoich rozmówców i informatorów. Była też nieustraszona – nie bała się rozmawiać w cztery oczy nawet z gangsterami. Po prostu nie bała się niczego. Nie lubiła, gdy nazywano ją dziennikarką śledczą, ale tak naprawdę nią była.

Menu nawigacyjne