Tomasz Lis: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 82 bajty ,  3 lata temu
m
popr. Link.
Nie podano opisu zmian
m (popr. Link.)
 
* Wygląda na to, że już niedługo z polskimi sądami PiS zrobi to, co z Trybunałem Konstytucyjnym. Pod płaszczykiem reformy i pod hasłem przywracania sądów ludziom, polskie sądy w praktyce przestaną być niezawisłe. Temu służy zmiana ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Nie tylko nad prezydentem i premierem, nad ministrami i urzędnikami, nad Trybunałem Konstytucyjnym, wojskiem i służbami specjalnymi, ale także nad polskimi sądami kontrolę, nawet jeśli nie bezpośrednią, to jednak kontrolę sprawować będzie jeden człowiek. Urzędujący na Nowogrodzkiej. To nie będzie już żadna demokracja. To będzie autorytaryzm albo po prostu, dyktatura.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/polityka/tomasz-lis-program-prof-ewa-letowska-o-sedziach-uleglych-wobec-pis,film,408682.html?src=HP_Bottom_Stream_3col ''Prof. Ewa Łętowska: Są sędziowie, którzy za awans spełnią oczekiwania władzy''], newsweek.pl, 12 kwietnia 2017
** Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]], [[Krajowa Rada Sądownictwa]], [[kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej]], [[wymiar sprawiedliwości w Polsce]]
 
* Nasza władza ostrzega przed agresywnymi poczynaniami zwolenników opozycji. Selektywna jest ta ich wrogość wobec aktów agresji. Przypadków pobić imigrantów władza raczej nie dostrzega. Spalenie kukły Żyda bagatelizuje. W transparencie na stadionie, którym niektórym ludziom wymienionym z nazwiska, w tym mi, życzy się szubienicy nie widzi nic złego. W truchle lisa przybitym do deski na demonstracji PiS-u też nie. W niszczeniu spotkań z politykami opozycji przez chuliganów, też nie. W sugestiach radnej PiS-u, że posłankę Platformy Obywatelskiej, panią Agnieszkę Pomaskę, trzeba złapać i ogolić na łyso, też nie.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/polityka/tomasz-lis-program-pis-szczuje-i-podgrzewa-atmosfere-w-kraju,film,404205.html?src=HP_Left_Stream_1 ''„Tomasz Lis.”: Szczucie trwa i przynosi efekty''], newsweek.pl, 26 stycznia 2017.
** Zobacz też: [[antysemityzm]], [[mowa nienawiści]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[Agnieszka Pomaska]], [[rząd Beaty Szydło]]
 
* Szydło okazała się zwykłą histeryczką niegodną stanowiska premiera.
** Opis: Oo premier Beacie Szydło.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114884,20106782.html?PageNumber=1&PageStep=1 ''Szydło w Sejmie krzyczy do opozycji: „Oddaliście się pokusie Targowicy”''], gazeta.pl, 20 maja 2016
** Zobacz też: [[Beata Szydło]]
 
* On jest dla młodych nie do przyjęcia nie dlatego, że robił to co robił w latach 2005–2007. Bo oni albo nie pamiętają, albo niespecjalnie się tym interesują. Jest nie do przyjęcia, bo to ewidentnie klient nie z ich planety.
** Opis: o [[Jarosław Kaczyński|Jarosławie Kaczyńskim]].
** Źródło: [http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,11082883,Lis__Platforma_zalicza_wpadke_za_wpadka__KOMENTATORZY_.html?lokale=warszawa tokfm.pl], 3 lutego 2012
 
* Musimy podnieść pensje politykom i urzędnikom, bo jeśli tego nie zrobimy, zawsze będziemy mieli takich polityków i urzędników jak obecnie. (…) Jeśli nie chcemy mieć parlamentu miernot, to musimy parlamentarzystom zapłacić tyle, żeby chciały w nim być nie tylko miernoty. Oczywiście, urzędowanie czy posłowanie to nie tylko profesja, to swego rodzaju misja, służba. Tak, ale na miły Bóg, nie zbudujemy zdrowego państwa dzięki misjonarzom.
* Gdybyśmy w mediach mówili o wszystkim, o czym się plotkuje, to media zalałyby się gównem.
** Opis: wypowiedź w programie ''Co z tą Polską'' w związku z ujawnieniem przez tygodnik „Newsweek” związków [[Ryszard Kapuściński|Ryszarda Kapuścińskiego]] ze służbą bezpieczeństwa.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4175204.html ''Czy warto pisać o teczce Kapuścińskiego?''], Gazeta.pl, 25 maja 2007.
 
* Marzyłem o szarpnięciu cugli i rozwaleniu wszystkiego, co było w Polsce złe przed październikiem 2005 roku. Ale nie wiedziałem, że PiS prześcignie SLD.

Menu nawigacyjne