Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ostatnie słowa Pawła Adamowicza
(drobne merytoryczne)
(ostatnie słowa Pawła Adamowicza)
[[Plik:Ruch-wosp.JPG|mały|<center>Logo WOŚP na koszulce Ruchu</center>]]
'''[[w:Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy|Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy]]''' (''WOŚP'') – fundacja charytatywna powstała w 1993 roku z inicjatywy [[Jerzy Owsiak|Jerzego Owsiaka]].
 
* Drogie gdańszczanki, drodzy gdańszczanie. Chciałem wam serdecznie podziękować za aktywny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy. Ja osobiście zebrałem 5613 złotych w ciągu dwóch godzin. Każdej i każdemu z was dziękuję za każdy datek. Każda złotówka, każde dziesięć złotych, pięćdziesiąt, sto wzbogaciło pomoc dla potrzebujących dzieci. Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo na ulicach, placach miasta wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie! Dziękuję wam!
** Autor: prezydent [[Gdańsk]]a [[Paweł Adamowicz]]
** Opis: 27. finał, 13 stycznia 2019 r.
** Źródło: [https://wiadomosci.wp.pl/ostatnie-slowa-pawla-adamowicza-6338464585897601a Wirtualna Polska], [https://youtube.com/watch?v=PPeb3A6ewbg YouTube]
** Zobacz też: [[ostatnie słowa]]
 
* Finał Orkiestry to ma być święto. Mądre świeckie święto z przesłaniem jak najbardziej chrześcijańskim: pomaganie bliźniemu daje masę radości. Bo daje. Uczy się tego 120 tysięcy wolontariuszy z puszkami. I zapamiętuje na resztę życia. Działalność charytatywna na ponuro zawsze wydawała mi się nieco podejrzana.
** Autor: [[Jerzy Owsiak]], rozmowa Grzegorza Sroczyńskiego, ''Wkurzam, choć wkurzać nie chcę'', „Gazeta Wyborcza”, 14–15 stycznia 2012.

Menu nawigacyjne