Krzysztof Kononowicz: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Minus bez źródeł. SŁA-BO
Nie podano opisu zmian
(Minus bez źródeł. SŁA-BO)
'''[[w:Krzysztof Kononowicz|Krzysztof Kononowicz]]''' (ur. 1963) – kandydat na prezydenta Białegostoku w wyborach w 2006.
* Bardzo proszę kandydować na mnie.
** W związku z wyborami prezydenta Białegostoku w 2006. Za: „Fakty i Mity”, Nr 16 (424), 24 kwietnia 2008, s. 24.
 
* Będę składać protest wszelki, żeby w Białymstoku jeszcze raz byli powtórzone wybory. Nawet do sądu to pójdzie.
** Opis: ''Wiadomości'', TVP
 
* Byłem w Łomży, na spotkaniu z Giertychem. Przywitał się, ale potem uciekł, jak ten myszka zwiał.
** Opis: na spotkaniu z młodzieżą w Kielcach w czerwcu 2006. Za: „Fakty i Mity”, Nr 16 (424), 24 kwietnia 2008, s. 24.
 
* Chcę zrobić dla naszego miasta Białegostoku następujące rzeczy. Zlikwidować całkowicie dla młodzieży alkohol, papierosy i narkotyki. Usprawnić w naszym Białymstoku komunikację miejską; miejską i dalekobieżną. Tak! Bo nasza komunikacja jest bardzo, bardzo słaba, bardzo zła. Otworzyć zakłady i miejsca pracy dla młodzieży i dla ludzi. Tak! I chcę bardzo, bardzo to zrobić. Usprawnić w naszym mieście, w całym, na całym Podlasiu, żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego. Żeby starsi ludzie mogli przejść, bo nawet teraz dochodzi do mnie – skargi, postulaty, apelują starsze ludzie, w podeszłym wieku, że młodzież zaczepia. A ja się nie dziwię się, że młodzież starszych ludzi zaczepia, napada, napadają i tak dalej. Bo młodzież nie ma pracy, nie ma pracy! Zakłady nasze w Białymstoku są rozwalane, zanim zbudowane. Zamiast usprawnić Białystok, żeby miejsca pracy, tak jak Fasty są rozwalone, tak jak mleczarnie tu w Białymstoku, tak jak Spomasz w Starosielcach. Tak jak…. i inne zakłady są rozwalane. I chcę też wyprowadzić policje na ulice. Chcę wyprowadzić policje, żeby policja pilnowała całego naszego porządku, bo od tego jest policja i straż miejska. Od tego oni są! Od tego są oni! Od tego są. A w urzędzie u mie miejskim będzie ład i porządek. Ni będzie biurokractwa, ni będzie łachmactwa, tylko naprawdę ludzie będą. Zimową porą będą szykować architekci plany budowy dróg, plany budowy dróg. Podkreślam jeszcze raz: plany budowy dróg. A na wiosnę wyjdziemy z budową ulic i… ulic, bo jakie mamy drogi? Jakie mamy? Co się stao się pod Jeżewem? Co się stao się? A kierowcy też będą przez policję surowo karani, za alkohol, za papierosy, za wszystko. I jeszcze też usprawnię granice w Kuźnicy i Bobrownikach, że granica między Białorusią a nami będzie naprawdę, naprawdę będzie granica, że ni będzie przemytu, ani papierosów, ani narkotyków, ani alkoholu.
** Opis: z materiałów wyborczych w TV Jard.
 
* Co się stało się?
 
* Dlaczego to jak był Aleksander Kwaśniewski, pijaczek dobry i naprawdę alkoholik od alkoholików, że jak składał wieniec w 40. rocznicę w Katyniu, to aż padał. Tak się modlił się, że aż padał! Śmiechu to było warte. Każdy to widział w telewizorze, w mediach było wszędzie!
 
* Jak zostanę prezydentem, to będzie można pić umiarkowanie. Nie tak, żeby się upić i walać.
** W związku z wyborami prezydenta Białegostoku w 2006. Za: „Fakty i Mity”, Nr 16 (424), 24 kwietnia 2008, s. 24.
 
* Jakieś 300–400 procent.
** Opis: odpowiedź na pytanie o przewidywane poparcie swojej kandydatury. Za: „Fakty i Mity”, Nr 16 (424), 24 kwietnia 2008, s. 24.
 
* Młodzieży i normalnym ludziom też.
 
* Nazywam się Kononowicz Krzysztof. Urodziłem się dnia dwudziestego pierwszego stycznia tysiąc dziewięćset trzeciego… sześciesiątego trzeciego roku w Kętrzynie, woe… woewództwo olsztynskie. Chcę przedstawić swój życiorys. Ukończyłem zasadniczą szkołę zawodową jako kierowca-mechanik. Posiadam swoją posiadłość – domek drewniany. Mam matkę, mam brata. Tatuś ni żyje. Ale tatuś bardzo jest mój bardzo, bardzo zasłużony. Walczył o Warszawę, walczył o Polskę, walczył o Boga. Ale nie ma ojca – odeszedł. Jak ja mówię – powołał, zmienił miejsce zamieszkania. Jest w niebie teraz. I stamtąd patrzy, jak ja kandyduje na prezydenta miasta Białegostoku.
** W związku z wyborami prezydenta Białegostoku w 2006. Za: „Fakty i Mity”, Nr 16 (424), 24 kwietnia 2008, s. 24.
** Opis: z materiałów wyborczych w TV Jard.
 
* Młodzież za dużo pije wódki, za dużo pije wina, za dużo pije alkoholu spożywa. Jak ja prezydentem zostanę, miasta Białegostoku, to młodzież nie będzie miała, ani nic, do ust alkoholu.
* Szanowne państwo! Kandyduję z ramienia… Polasia XXI wieku. Bardzo proszę o oddanie na mnie głos. To co przedstawiłem, swoje postulaty, to ja wszystko uczynię i na mnie warto głosować, bo ja jestem naprawdę człowiekiem uczciwym i sprawiedliwym. Nie tak, że inne partie, inne komitety, inne partie mówią, a nic ni robią, a nic ni zrobili dla miasta Białegostoku, a to co ja powiedziałem to ja wszystko uczynię, bo jestem człowiekiem wierzącym i praktykującym i wiem na jakiej zasadzie to zrobić, jak uczynić, jak usprawnić drogi, jak wszystko, jak zlikwidować papierosy, jak wszystko zlikwidować. I bardzo proszę całego miasta Białegostoku i całego Podlasia oddać na mnie głos, dziękuję państwu
** W związku z wyborami prezydenta Białegostoku w 2006. Za: „Fakty i Mity”, Nr 16 (424), 24 kwietnia 2008, s. 24.
** Opis: z materiałów wyborczych w TV Jard.
 
* A w nocy to wie pani, łatwo wszystko… Wszystkie koty są czarne, nie ma białych.białych…
* Czytałem dziś w gazecie: że w Gdańsku została zgwałcona czternastoletnia dziewczynka! I się powiesiła się. To ja w Białymstoku na pewno do tego nie dopuszczę.
 
* Młodzież za dużo pije wódki, za dużo pije wina, za dużo pije alkoholu spożywa. Jak ja prezydentem zostanę, miasta Białegostoku, to młodzież nie będzie miała, ani nic, do ust alkoholu.
 
* Proszę państwa, nazywam się Krzysztof Kononowicz. Kandyduję na prezydenta miasta Białegostoku. Przez obecne kliki rozkradane są pieniądze. Ludzie niekompetentni, nieuczciwi, którzy dla Białegostoku dużo obiecali, a nic nie zrobili, muszą odejśc! Kandydując na prezydenta miasta Białegostoku, z komitetu XXI wieku, będę uczciwy i sprawiedliwy. Będę pomagał wszystkim obywatelom Białegostoku. Rozbiję polityczne kliki panujące w Białymstoku, które nie szanują osób bezrobotnych, inwalidów i prostych robotników. Dziękuję państwu.
** Opis: oświadczenie Krzysztofa Kononowicza opublikowane w Internecie
 
* Ja jestem człowiekiem światowym.
 
* On mnie obraził.
** Opis: o Donaldzie Tusku, który nazwał Kononowicza „nieszczęśliwym człowiekiem”.
 
* A w nocy to wie pani, łatwo wszystko… Wszystkie koty są czarne, nie ma białych.
** Opis: o bezkarności chuliganów atakujących w nocy posesję Kononowicza.
** Źródło: https://poranny.pl/krzysztof-kononowicz-kandydat-na-prezydenta-bialegostoku-nie-ma-spokoju-musial-zamontowac-stalowe-okiennice/ar/5199258
 
* Zachęcam do oglądania mego orginału, Kononowicz Orginal na Youtubie.
** Opis: zachęcanie do oglądania kanału (prawidłowa nazwa: Kononowicz Orginal Kononowicz).
 
* Będę kandydować na prezydenta RP. Podjąłem decyzję, bo Lech Kaczyński to dla mnie nie prezydent, bo Donald Tusk to nie jest premier.
** Opis: na temat chęci wystartowania w wyborach prezydenckich w 2010.
 
* Panie mecenasie! Nibembenie! Niżerłaku! Z Piaseczna!
** Opis: w odpowiedzi na list otrzymany od widza
 
==O Krzysztofie Kononowiczu==
228

edycji

Menu nawigacyjne