Prawo i Sprawiedliwość: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
nowy
(nowy)
(nowy)
** Autor: [[Donald Tusk]], [http://wiadomosci.onet.pl/kraj/donald-tusk-ostry-spor-z-ukraina-izolacja-w-unii-europejskiej-pis-czy-plan-kremla/911qvdz ''Donald Tusk: ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej - PiS czy plan Kremla?''], onet.pl, 19 listopada 2017.
** Zobacz też: [[podział władz]], [[Polska w Unii Europejskiej]], [[Federacja Rosyjska]]
 
* Ale my odpowiadamy: obywatel, samorząd, państwo, wspólna praca, wspólna praca dla tego celu to jest nasza odpowiedź. Otóż my jesteśmy formacją demokratyczną, i każdy kto należy to takiej formacji powinien wiedzieć, że samorząd terytorialny to jest w państwie demokratycznym coś równie oczywistego jak wybory, konkurujące ze sobą partie polityczne, jak parlament, jak prawa wyborcze, wolność słowa, zgromadzeń itd. Po prostu nie ma państwa demokratycznego bez samorządów, to jest dla nas oczywiste.
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Źródło: [http://niezalezna.pl/235413-jaroslaw-kaczynski-na-konwencji-we-wroclawiu-zwyciezymy-ale-praca-i-determinacja ''Jarosław Kaczyński na konwencji we Wrocławiu: Zwyciężymy, ale pracą i determinacją''], niezalezna.pl, 8 września 2018
 
* Autorzy mniej czy bardziej grafomańskich oraz poddańczych listów do obcych dworów poczują się zadowoleni dopiero wtedy, gdy pisowcy skończą w więzieniu, łagrze czy obozie pracy. Dozwolony jest bowiem tylko jeden rodzaj władzy. Choćby nawet polała się krew czy zagranica przyszła z bratnią pomocą. Przerażające jest w tym to, że takie myśli rodzą się w profesorskich głowach, że naukowcy stają się zwykłymi pałkarzami. A wystarczyłoby zostawić im pełne koryto i wyłączny dostęp do niego.
221

edycji

Menu nawigacyjne