Piotr Fronczewski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 494 bajty ,  2 lata temu
+1
m (poprawa linków)
(+1)
** Opis: w 1992 r.
** Zobacz też: [[Polska]]
 
* Proszę pana, jaka to była piękna postać. A ja nie wiedziałem o jej istnieniu.
** Opis: o [[Henryk Sławik|Henryku Sławiku]] [[Sprawiedliwy wśród Narodów Świata|Sprawiedliwym wśród Narodów Świata]] do reżysera [[Grzegorz Łubczyk|Grzegorza Łubczyka]].
** Źródło: [https://nowahistoria.interia.pl/polska-walczaca/news-henryk-slawik-piekna-przemilczana-postac,nId,1537146 Dariusz Jaroń, ''Henryk Sławik: Piękna, przemilczana postać''], interia.pl, 16 października 2014.
 
* Zostałem chyba wyposażony przez naturę w skłonność do refleksji, melancholii, sentymentalizmu, smutków i smuteczków. Przyjmuję to z pokorą. Nie próbuję z tym walczyć, nauczyłem się z tym żyć i nie mam motywacji, by budzić w sobie jakiś szczególny, ekstatyczny entuzjazm do życia. I w życiu, i w teatrze jestem trochę jak widz patrzący z pewnym dystansem. Poza tym to, co nas w świecie otacza, nie nastraja mnie do radości, wesołości czy ekstatycznych przypływów radości. Mówiąc najkrócej, jestem nastawiony do życia w tonacji molowej. Bliższe mi jest serio niż buffo, a jeśli czasem przyjmuję postawę buffo, to po to, by nie zwariować od nadmiaru trosk, melancholii i innych smutków.

Menu nawigacyjne