Piotr Wilczek: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1076 bajtów ,  3 lata temu
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
 
* Chcę powiedzieć jasno: ze strony narodu polskiego ani państwa polskiego nie było systematycznego współudziału w Holokauście.
** Źródło: [http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-01/polski-ambasador-w-nyt-czesciowe-obwinianie-polski-o-holokaust-to-wielka-niesprawiedliwosc/?ref=series ''Polski ambasador w "NYT": częściowe obwinianie Polski o Holokaust to wielka niesprawiedliwość''], polsatnews.pl, 1 lutego 2018.
** Zobacz też: [[Historia Żydów w Polsce]], [[Holokaust]]
 
* Długo musieli tropić, aby wreszcie jakąś grupkę neonazistów, sfilmować ich ukrytymi kamerami i pokazać, że oni są też w Polsce, co chętnie pokażą i rozdmuchają zagraniczne stacje telewizyjne i gazety. Super materiał przed wizytą Sekretarza Stanu USA w Warszawie...
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22930235,ambasador-rp-w-usa-zamknal-dostep-do-konta-na-twitterze-po.html ''Ambasador RP w USA zamknął dostęp do konta na Twitterze. Po wpisie o neonazistach''], gazeta.pl, 22 stycznia 2018.
** Opis: wypowiedź po ujawnieniu przez [[TVN]] działań neonazistów w Polsce w okolicy Wodzisławia
** Zobacz też: [[nazizm]]
 
* Mamy bardzo zaangażowane wolne media, które reprezentują szeroki wachlarz poglądów, społeczeństwo obywatelskie, które różnorodność swoich poglądów może wyrażać na ulicach, tak jak dzieje się to w USA, mamy też demokratyczne wybory, które przyniosły PiS władzę.
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/swiat/piotr-wilczek-odpowiada-na-felieton-paula-krugmana/j0w0gbb ''Ambasador RP w USA odpowiada na słowa laureata nagrody Nobla o Polsce''], onet.pl, 1 września 2018.
** Zobacz też: [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[wolność prasy]]
 
* Powtarzając oficjalne rosyjskie stanowisko, które dominowało od dnia katastrofy, niektóre media naciskają, że samolot wojskowy z 96 osobami na pokładzie (…) spadł na ziemię z powodu błędu pilota. Ale ci, którzy promują takie wyjaśnienie, zapominają, że scenariusz o błędzie pilota pozostaje jedną z wielu teorii, którym nigdy nie towarzyszyła najmniejsza wskazówka prawdziwego dowodu. (…) [Katastrofa w Smoleńsku] była podobną tragedią [jak śmierć Kennedy’ego], a nawet większą, bo to była śmierć wielu wybitnych Polaków i przywódców.
** Opis: wypowiedź po publicznej projekcji filmu ''Smoleńsk'' w USA 1 grudnia 2016.
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pokaz-filmu-smolensk-w-waszyngtonie,696553.html ''Ambasador RP w USA: katastrofa smoleńska była większą tragedią niż śmierć JFK''], tvn24.pl, 2 grudnia 2016.
** Zobacz też: ''[[Smoleńsk]]''
 
* Rząd Prawa i Sprawiedliwości przeprowadza reformy zgodne ze swoim programem wyborczym, który w zdecydowanej większości głosujący poparli przy urnie wyborczej. Reformy ukierunkowane są dokładnie na wszelkie formy szkodliwego nadużywania systemu, a korupcja jest jednym z przykładów.
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/swiat/piotr-wilczek-odpowiada-na-felieton-paula-krugmana/j0w0gbb ''Ambasador RP w USA odpowiada na słowa laureata nagrody Nobla o Polsce''], onet.pl, 1 września 2018.
 
* Tak, minionej soboty tysiące praworządnych, patriotycznych Polaków wzięło, między innymi, udział w Marszu Niepodległości. Jeśli te działania mają nam powiedzieć, dokąd zmierza Polska, to nasza odpowiedź jest taka: Polska zmierza do swej setnej rocznicy odrodzenia (...) i jest dziś dumnym krajem, który zna cenę wolności.
** Opis: o [[Marsz Niepodległości|Marszu Niepodległości]] mającym miejsce 11 listopada 2017 w Warszawie
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/piotr-wilczek-tekst-grossa-nt-marszu-niepodleglosci-nieobiektywny/qgb4es8 ''Piotr Wilczek: tekst Grossa nt. Marszu Niepodległości nieobiektywny''], onet.pl, 18 listopada 2017.
 
{{SORTUJ:Wilczek, Piotr}}

Menu nawigacyjne