Gazeta Wyborcza: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1250 bajtów ,  3 lata temu
drobne merytoryczne
(→‎O: +1)
(drobne merytoryczne)
** Autor: [[Krzysztof Kłopotowski]]
** Źródło: ''Medialny wzór „Gazety Wyborczej”'', w: ''Geniusz Żydów na polski rozum'', Fronda 2015, Warszawa, ISBN 9788364095955, s. 105
 
==S==
* Szesnaście lat temu nie napisałem tekstu „Milczenie jest grzechem” dla sławy. Uważałem, że to mój obowiązek. Że może dzięki temu ktoś się opamięta i ileś tam dzieci uniknie molestowania seksualnego ze strony duchownych. Byłem zaskoczony, że spotkałem się z nienawistnymi reakcjami i przypadkami zadziwiającej hipokryzji. Mój tekst był chyba pierwszym głosem tak zwanej osoby publicznej na temat pedofilii w Kościele. Po publikacji potępiła mnie Rada Etyki Mediów za "złamanie norm uczciwości dziennikarskiej". Dziś wydaje się to szokujące, ale wyśmiewała mnie wówczas również "Gazeta Wyborcza". Michał Ogórek na łamach gazety opublikował paszkwil twierdzący, że z ówczesnym naczelnym Romanem Kurkiewiczem opublikowaliśmy ten tekst w "Przekroju" wyłącznie po to, by podnieść nakład tygodnika. To było haniebne.
** Autor: [[Andrzej Saramonowicz]]
** Źródło: [https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-saramonowicz-wyznaje-bylem-molestowany-przez-ksiedza-6299489125234817a ''Andrzej Saramonowicz wyznaje: "Byłem molestowany przez księdza"''], wp.pl, 26 września 2018.
** Zobacz też: [[Michał Ogórek]], [[przestępstwa i wykroczenia seksualne w Kościele katolickim]], [[Roman Kurkiewicz]]
 
==W==

Menu nawigacyjne