Kler: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 379 bajtów ,  2 lata temu
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
** Autor: [[Arkadiusz Jakubik]]
** Źródło: [https://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/wojciech-smarzowski-w-opowiada-o-filmie-kler,869660.html ''„Kościół ma dwa tysiące lat. Ja jestem reżyserem, zrobiłem jeden film”''], tvn24.pl, 19 września 2018.
 
* To nie jest wyłącznie opowieść o stanie duchownym, to film o Polsce. O tym, że ten kler jest taki, jak nasze społeczeństwo.
** Autor: [[Janusz Gajos]]
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/plus/temat-z-okladki/janusz-gajos-i-kler-ten-film-jest-taki-jak-polskie-spoleczenstwo,artykuly,433292,1,z.html ''Janusz Gajos. Zawód – aktor''], newsweek.pl, 23 września 2018.
 
* W internecie ogłoszono akcję „Masowe oglądanie filmu ''Kler'' w celu jego popularyzacji”. W pełni popieram tę inicjatywę i również zachęcam wszystkich do szturmu na kina pierwszego dnia. Niech władza zobaczy te kolejki, niech zobaczy, że moralność publiczna nie jest sprawą dla ludzi obojętną. A rzecz właśnie moralności publicznej dotyczy – w kraju wszak wciąż panoszy się zdeprawowana i niebezpieczna organizacja, która w dodatku uzurpuje sobie prawo do moralnego pouczania społeczeństwa, a samą siebie ośmiela się nazywać świętą.

Menu nawigacyjne