Andrzej Friszke: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 839 bajtów ,  4 lata temu
drobne merytoryczne
(drobne techniczne)
(drobne merytoryczne)
** Źródło: rozmowa Pawła Wrońskiego, ''Na prawo i na lewo odkurzanie starych idei'', „Gazeta Wyborcza”, 29 kwietnia 2013.
** Zobacz też: [[liberalizm]], [[lewica]]
 
* Myśli pani, że w 1947 r. po sfałszowanych i przeprowadzonych w atmosferze zastraszenia wyborach życie nie toczyło się normalnie? Ludzie chodzili na potańcówki, mieli romanse, wychowywali dzieci, żyli chorobami najbliższych, zakupami. Ludzie zawsze będą żyć normalnie, bo mają niesamowitą zdolność przystosowawczą. Tylko część czuje strach. Ci, których pozbawia się możliwości realizacji swoich talentów, i ci, którzy gotowi są do poświęceń, nie tylko dla siebie i swojej rodziny.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/polityka/wywiad-z-andrzeje-friszke-ucieklismy-od-wolnosci,artykuly,431020,1.html?utm_source=insider&utm_medium=webpush&utm_content=newsweekpl&utm_campaign=redakcja#webPushId=NDM4Mg== ''Uciekliśmy od wolności''], newsweek.pl, 5 sierpnia 2018
** Zobacz też: [[historia Polski]]
 
* Nacjonaliści dążyli bowiem do rozpalania konfliktów narodowościowych, radykalizowania form walki z przeciwnikami, a w przyszłości pragnęli ustanowić narodowo-katolicką ideologiczną dyktaturę i znieść pluralizm polityczny, ale też prawo warstw uboższych do walki o prawa socjalne.

Menu nawigacyjne