Rozdział Kościoła od państwa: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
(→‎K: drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
 
==B==
* Bez ciebie ojcze dyrektorze nie byłoby tego zwycięstwa. Ojciec dyrektor skromnie siedzi, a powinien wstać. Nie byłoby tego zwycięstwa bez Rodziny Radia Maryja. Nie byłoby. Fundamentem polskości jest Kościół i jego nauka. I że nie może być Polski bez Kościoła. Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja są potrzebne także dziś, kiedy przed nami trudna droga pod górę. Musimy ją przejść razem. I przejdziemy ją, wbrew wszystkiemu. Przejdziemy wiedząc, że służymy Polsce. Wiedząc, co jest istotą polskości. Wiedząc, że nie ma Polski bez Kościoła. Wiedząc, że każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć (...). Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę.
** Opis: do [[Tadeusz Rydzyk|Tadeusza Rydzyka]]
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-na-urodzinach-radia-maryja-w-toruniu,artykuly,375275,1.html ''Kaczyński: Nie ma Polski bez Kościoła. Każdy musi to przyjąć''], newsweek.pl, 5 grudnia 2015
** Zobacz też: [[Kościół katolicki w Polsce]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[Radio Maryja]]
 
* Bóg tedy pieczę nad rodem ludzkim między dwie podzielił zwierzchności: kościelną i świecką, pierwszą nad sprawami duchowymi, drugą nad sprawami doczesnymi ludzkości. Każda z nich jest suwerenna w swym rodzaju; każda ma pewne dobrze określone granice, wyznaczone zgodnie z jej naturą i jej szczególnym celem. Każda więc zakreśla pewnego rodzaju sferę, w której jej działania się zamykają ''iure proprio''.
** Autor: [[Leon XIII]], encyklika ''Immortale Dei''.

Menu nawigacyjne