Janusz Szewczak: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 562 bajty ,  4 lata temu
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
* Stoimy na krawędzi wielkiego kryzysu (…) 2008 rok to był dopiero drobny deszczyk w porównaniu z ulewą, jaka może nadejść.
** Źródło: [http://www.fakt.pl/finanse/szewczak-z-pis-ostrzega-przed-kryzysem-znowu-winne-beda-banki,artykuly,615359.html ''PiS już wie: katastrofa finansowa za rok!''], fakt.pl, 3 marca 2016
 
* Widmo recesji w 2013 r. jest całkiem realne. Teraz właściwie jedyną nadzieją jaka pozostałą rządowi jest wzrost eksportu w tym roku. Problem polega jednak na tym, że spadają zamówienia zagraniczne. Spada także znacząco liczba zamówień w przedsiębiorstwach. Ponadto mamy silnego złotego, który na pewno negatywnie wpłynie na eksport.
** Źródło: [http://niezalezna.pl/37839-wzrost-pkb-dwukrotnie-mniejszy-szewczak-to-zapowiedz-recesji ''Wzrost PKB dwukrotnie mniejszy! Szewczak: to zapowiedź recesji ''], niezależna.pl, 29 stycznia 2013
 
* Wielkie banki naprodukowały tyle toksycznych produktów bankowych, że już nad tym światem nie panują. Te wszystkie instrumenty pochodne są już tak skomplikowane, że nawet nobliści ich nie rozumieją. Dziś rządy i politycy na świecie są zbyt słabi albo zbyt skorumpowani, żeby to zatrzymać.

Menu nawigacyjne