Joanna Kulmowa: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 10 bajtów ,  3 lata temu
drobne red., drobne techn.
m (zm. 2018)
(drobne red., drobne techn.)
 
[[Plik:Kulmowa Joanna.jpg|mały|<center>Joanna Kulmowa</center>]]
'''[[w:Joanna Kulmowa|Joanna Kulmowa]]''' (ur. 1928, zm. 20181928–2018) – polska poetka, prozaik, autorka utworów scenicznych oraz książek dla dzieci i młodzieży, reżyser.
* Co to jest radość?<br />Niebo, kiedy nagle w kałuży zaświeci.<br />Ciepły wiatr<br />niespodziany<br />Co nam wybiega naprzeciw,<br />i jeszcze:<br />wcześnie rano chleb,<br />kiedy słońce w ostrzu noża tuż obok.<br />I ni stąd, ni zowąd,<br />twój uśmiech,<br />mój uśmiech<br />I tam w górze, dziko rozpędzony<br />obłok. (...)
 
* Co to jest radość?<br />Niebo, kiedy nagle w kałuży zaświeci.<br />Ciepły wiatr<br />niespodziany<br />Co nam wybiega naprzeciw,<br />i jeszcze:<br />wcześnie rano chleb,<br />kiedy słońce w ostrzu noża tuż obok.<br />I ni stąd, ni zowąd,<br />twój uśmiech,<br />mój uśmiech<br />I tam w górze, dziko rozpędzony<br />obłok.(...)
** Źródło: ''Co to jest radość?''
 
** Źródło: ''Krajdywan''
 
* (...) Ja nie lubię chodzić do szkoły<br />bo w tornistrze się nie mieszczą marzenia.<br />W szkole jest wielki porządek.<br />Nikt nie trzyma pod ławką marzeń.
** Źródło: ''Marzenia''
 
* Ta drabina to schody do nieba,<br /> a ta miska nad schodami to księżyc.<br/ /> Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz,<br /> a z garnków są hełmy rycerzy.
** Źródło: ''Po co jest teatr''
 
 
 
{{DEFAULTSORTSORTUJ:Kulmowa, Joanna}}
[[Kategoria:Polscy dramaturdzy]]
[[Kategoria:Polscy poeci współcześni]]

Menu nawigacyjne