Kazimierz Nycz: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 424 bajty ,  4 lata temu
+1
(+1)
(+1)
** Opis: ocena protestu posłów opozycji prowadzonego w sali plenarnej Sejmu od 16 grudnia 2016 i w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia w 2016.
** Źródło: [http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kard-knycz-o-protescie-opozycji-jest-przeciwko-swietom/3dg9qky ''Kard. K.Nycz o proteście opozycji: jest przeciwko Świętom''], onet.pl, 24 grudnia 2016.
 
* Kościół nie może stać się niewolnikiem żadnej partii, musi być dla wszystkich, bo do wszystkich posyła Chrystus.
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kard-kazimierz-nycz-kosciol-nie-moze-byc-niewolnikiem-partii/5ncc65t?utm_source=plista&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_plista_n_desktop_wiadomomsci ''Kard. Kazimierz Nycz: Kościół nie może być niewolnikiem partii''], onet.pl, 3 marca 2018
 
* Mnie się wydaje, że wielu osobom pomyliło się państwo laickie z państwem neutralnym światopoglądowo. Zarówno w zapisie konstytucyjnym, jak i konkordatowym Polska nie jest państwem laickim, w rozumieniu laickości jako „nowej religii”. W państwie laickim nie wolno używać żadnych znaków religijnych, ze sfery publicznej znikają krzyże, gwiazdy i muzułmańskie chusty. My nie jesteśmy i chyba nie chcemy być takim państwem. Jesteśmy krajem neutralnym światopoglądowo, w którym religia ma prawo być obecna na zasadach ustalonych w konstytucji i konkordacie.

Menu nawigacyjne