Dyskusja użytkownika:Patephon: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
++
m (→‎Re: "Atak": osobisty)
(++)
{{odpowiedziałem|Zero}}
 
== [[Bogusław Banaszak]] i [[Czesław Brzoza]]==
W dyskusji dotyczącej wyżej wymienionego piszesz dużo o etyce. <s>Myślę, że kto jak kto, ale właśnie Ty powinieneś zachować w ocenach etycznych dużą ostrożność. Ponadto z Twojej wypowiedzi nadal wyziera dość słaba znajomość założeń niniejszego projektu.</s> [[Użytkownik:Ytabak|Ytabak]] ([[Dyskusja użytkownika:Ytabak|dyskusja]]) 21:32, 10 sty 2018 (CET)
 
* Jeśli stwierdzenie narzucającej się oczywistości oznacza atak, który aż tak oburza, że trzeba przekreślać wypowiedzi, to owszem, ma miejsce konflikt. Zresztą widzę tu jakieś rozdwojenie jaźni. Ciągle łkasz, że jesteś atakowany, ale zaprzeczasz, żeby miał miejsce konflikt. Chyba chodzi Ci tylko o to, żeby podkreślić jaką to jesteś rzekomo niewinną ofiarą tego konfliktu. Szkoda jedynie, że wszystkie te dyskusje sam wywołujesz. Skoro „Ytabakowi wolno”, to się od niego odczep i zaprzestań tych prowokacji. Zresztą bardzo sprawnie „wyważasz” te hasła, więc powinieneś jeszcze podziękować Ytabakowi, że dzięki niemu masz co robić na Wikicytatach, bo inaczej byś tylko ciągle rozpoczynał kolejne dyskusje…
* Co do Brzozy i Banaszaka, to widzę, że nawet nie zaprzeczasz moim zarzutom o tendencyjność. Piszesz tylko, że to sprawy nieporównywalne, bo o Brygadzie każdy słyszał. Otóż, to nieprawda. W Polsce wiedza historyczna nawet jeśli już występuje, to jest bardzo powierzchowna, zwłaszcza w tematyce narodowo-patriotycznej opanowanej (w najlepszym przypadku) przez mity z poziomu podręczników szkolnych. Mało kto ma też czas czytać 55-stronicowy artykuł, żeby sprawdzić czy dany cytat nie manipuluje opinią jego autora. I wydaję mi się, że miałeś tego pełną świadomość, kiedy wybierałeś akurat te dwa cytaty. [[Użytkownik:Mrnr84201|Mrnr84201]] ([[Dyskusja użytkownika:Mrnr84201|dyskusja]]) 19:30, 12 sty 2018 (CET)
 
==Re: Ytabak==
Domyślam się tylko (bo też nie wiem konkretnie, co miał na myśli Ytabak, ale zakładam dobrą wolę), że mogło chodzić o cytaty z Minakowskiego dot. genealogii [[Marek Suski|Suskiego]] i [[Michał Dworczyk|Dworczyka]]. Moim zdaniem nie łamią one zasady dystansu, bo nie poruszają kwestii politycznych. Chociaż sam tytuł źródła już jest dyskusyjny („Wieśniackość PiS to bujda”). W każdym razie, jeśli o mnie chodzi, to ja w tej sprawie nie otworzę nowego frontu. Zwłaszcza, że dyskusja z Tobą pewnie przeciągnęłaby się do 26 stycznia. Niech Twój tutejszy opiekun {{ping|Zero}} zdecyduje. [[Użytkownik:Mrnr84201|Mrnr84201]] ([[Dyskusja użytkownika:Mrnr84201|dyskusja]]) 19:30, 12 sty 2018 (CET)
23 944

edycje

Menu nawigacyjne