Alkoholizm: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 10 bajtów ,  4 lata temu
m
drobne redakcyjne
m (+1)
m (drobne redakcyjne)
** Autor: [[Donald Tusk]], wywiad Piotra Najsztuba, „Viva!”, 29 stycznia 2001.
 
* Nie ma takiego przypadku, żeby alkoholik zdecydował się na terapię, nie mając do tego motywacji. Dla osoby uzależnionej alkohol jest bardzo cenną wartością w życiu. Moją główną myślą, kiedy poszedłem na terapię, był niepokój, że oni chcą mi zabrać alkohol! A przecież ja bez alkoholu jestem nieszczęśliwy, rozbity, przygnębiony, nie umiem funkcjonować. Picie było jedynym znanym mi i dostępnym sposobem na osiągnięcie równowagi emocjonalnej, a oni mi chcieli to zabrać. Żeby alkoholik zaczął mieć motywację do leczenia, musi poczuć, że negatywy przeważają nad korzyściami z picia. Otoczenie ma tu dużo do zrobienia, żeby alkoholik odczuł negatywne konsekwencje picia. Nie osłaniamy osoby pijącej, nie podkładamy poduszek amortyzujących. Niech go boli, niech huknie o beton, bo dopiero wtedy zdecyduje się na leczenie. I im wcześniej to nastąpi - tym lepiej. Spadnie na ten beton, ale z mniejszej wysokości, dzięki czemu mniejszą krzywdę wyrządzi sobie i innym.
** ŹródłoAutor: [[Wojciech Maziarski]], [http://www.polskatimes.pl/artykul/1085022,maziarski-w-polsce-jest-przyzwolenie-na-jazde-po-alkoholu-trzeba-to-zmienic,2,id,t,sa.html ''Maziarski: W Polsce jest przyzwolenie na jazdę po alkoholu. Trzeba to zmienić''], polskathetimes.pl, 10 stycznia 2014].
** Autor: [[Wojciech Maziarski]]
** Źródło: [http://www.polskatimes.pl/artykul/1085022,maziarski-w-polsce-jest-przyzwolenie-na-jazde-po-alkoholu-trzeba-to-zmienic,2,id,t,sa.html ''Maziarski: W Polsce jest przyzwolenie na jazdę po alkoholu. Trzeba to zmienić'', polskathetimes.pl, 10 stycznia 2014]
 
* O AA mówić, gdy pytają. Żyć tak, żeby pytali.
23 944

edycje

Menu nawigacyjne