Andrzej Przyłębski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1533 bajty ,  4 lata temu
m (drobne merytoryczne)
* Dobra zmiana w MSZ: wyrzucić z Berlina profesjonalnego dyplomatę niemcoznawcę [Jerzego Margańskiego] i wysłać entuzjastę 'Smoleńska' z kartoteką TW SB. Wstyd.
** Autor: [[Radosław Sikorski]], [http://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/andrzej-przylebski-wspolpracowal-z-sb-w-ipn-sa-dokumenty-dotyczace-ambasadora-w-niemczech,11847547/ ''Andrzej Przyłębski współpracował z SB? W IPN są dokumenty dotyczące ambasadora w Niemczech''], polskatimes.pl, 3 marca 2017.
 
* Charakterystyczny jest tutaj ambasador Polski w Berlinie, Andrzej Przyłębski. Skoro do Berlina Polska wysłała kogoś o tak głębokim, antyniemieckim resentymencie, to do Izraela powinniśmy chyba wysłać Stanisława Michalkiewicza. Obawiam się jednak, że antyniemieckie resentymenty Przyłębskiego są postawą w PiS-ie powszechną. Znajomi byli na otwarciu wystawy „Feniks z popiołów” w Berlinie. I Przyłębski, skądinąd filozof z wykształcenia, podczas swojego wystąpienia na wernisażu tej wystawy snuł rozważania o tym, czy zło, wojenne zniszczenia i cierpienia, których ślady na wystawie możemy zobaczyć, wynikały ze zła immanentnie przynależnego naturze ludzkiej, czy raczej z charakteru narodowego Niemców. Wniosek był taki, że jednak to drugie. Taki sąd byłby głupi, gdyby Andrzej Przyłębski był publicystą, ale skoro reprezentuje państwo polskie, to jest szaleństwo, niezwykle szkodliwe szaleństwo. I to na tylu poziomach, że wprost nie do opisania. Wie pani, nawet w potocznym rozumieniu „dyplomatycznego języka” coś takiego się nie mieści. W rezultacie strona niemiecka natychmiast obniżyła rangę spotkań z Przyłębskim. Natomiast jestem przekonany, że on położył się tego dnia spać z poczuciem dobrze wykonanego obowiązku. Bo w końcu im pokazał.
** Autor: [[Szczepan Twardoch]], [https://kulturaliberalna.pl/2018/01/02/szczepan-twardoch-wywiad/ ''Polska polityka jest chaosem, Ze Szczepanem Twardochem rozmawia Karolina Wigura''], kulturaliberalna.pl.
 
 
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne