Naomi Klein: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 928 bajtów ,  4 lata temu
nowy cytat
m (drobne techniczne)
(nowy cytat)
** Źródło: ''Doktryna szoku'', Warszawa 2008.
** Zobacz też: [[Solidarność]]
 
* Sukcesy tej nacjonalistycznej prawicy mają swoje źródło w powszechnym poczuciu utraty kontroli nad własnym życiem. Zwróć uwagę na slogan zwolenników Brexitu: „Take back control”, chcemy decydować o własnym państwie. Dodaj do tego prekaryjność, czyli niepewność jutra, jaką odczuwamy w każdej sferze życia. Żyjemy w czasach bezprecedensowego bogactwa, a jednocześnie coraz więcej ludzi jest ekonomicznie wykluczonych. Liderów nowej prawicy na całym świecie łączy to, że potrafią przechwycić to uzasadnione poczucie zagrożenia i wypaczyć jego sens, tak aby je wykorzystać do własnych celów.
** Źródło: wywiad, [http://krytykapolityczna.pl/swiat/naomi-klein-rozmowa/ ''Naomi Klein: Równość klasowa, płciowa i rasowa to koszmar populistycznej prawicy''], przeł. Marek Jedliński, krytykapolityczna.pl, 29 listopada 2017.
** Zobacz też: [[nacjonalizm]], [[prawica]], [[prekariat]]
 
* Tak przefiltrowujemy nowe informacje, aby nie ucierpiała faworyzowana przez nas wizja dobrego społeczeństwa. Innymi słowy: łatwiej jest zaprzeczać rzeczywistości, niż zakwestionować własny światopogląd.
23 944

edycje

Menu nawigacyjne