Przejdź do zawartości

Zbigniew Ziobro: Różnice pomiędzy wersjami

Usunięte 709 bajtów ,  6 lat temu
-, format, us. powielonych link.
+1
-, format, us. powielonych link.
Linia 13:
** Źródło: „Życie Warszawy”, 4 kwietnia 2006
 
* Jeżeli Donald Tusk nic nie zrobił, to ja bym go prosił, żeby nie przeszkadzał i dał nam szansę zrobić to, co proponujemy. (…) Mieliście też swojego prezydenta. Mieliście przytłaczającą większość. Mogliście zmienić wszystko. Mogliście poprawić ten wymiar sprawiedliwości.
** Opis: o [[Donald Tusk |Donaldzie Tusku]], [[PO]] i reformie wymiaru sprawiedliwości.
** Źródło: [http://niezaleznawww.polsatnews.pl/102699wiadomosc/2017–07–21/ziobro-ministerw-podsumowalsprawie-krolareformy-europywymiaru-isprawiedliwosci-jegonie-rozdeterzucalismy-egoslow-wna-kilku-celnych-zdaniachwiatr Minister''Ziobro: podsumowałskoro „królaTusk Europy”nic inie jegozrobił, rozdęteto ego wproszę, kilkużeby celnychnie zdaniachprzeszkadzał''], niezaleznapolsatnews.pl, 21 lipca 2017
** Zobacz też: [[Wymiarwymiar sprawiedliwości w Polsce]]
 
* Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie.
Linia 54:
* Niestety, stało się coś, co trudno nawet bez emocji komentować, bo stał się skandal: dziś KRS stanęła wbrew interesom całego polskiego społeczeństwa, a przede wszystkim skrzywdziła swoją decyzją tych świetnie przygotowanych, znakomicie wykształconych ludzi, którzy – mówię to w czasie teraźniejszym, bo liczę, że tak się stanie – są nadal wielką nadzieją polskiego sądownictwa. Dzisiaj KRS pokazała, że jest ciałem niereformowalnym. Pokazała, że cynicznie rozumiane interesy korporacyjne są ważniejsze niż interesy wymiaru sprawiedliwości, że ich interesy, tej, jak są sami nazywani przez sędziów, spółdzielni sędziowskiej, są ważniejsze.
** Opis: o odrzuceniu przez [[Krajowa Rada Sądownictwa|KRS]] wszystkich asesorów zgłoszonych przez ministra sprawiedliwości.
** Źródło: [http://www.tvp.info/34623181/ktos-w-krs-chce-uprawiac-polityke-totalna-polityke-obstrukcji ''„Ktoś w KRS chce uprawiać politykę totalną, politykę obstrukcji”''], tvp. info, 30 października 2017.
 
* Pan poseł Duda zawdzięcza swoje istnienie w polityce mnie i posłowi Mularczykowi i zachowuje się bardzo nieładnie swoimi wypowiedziami o zdrajcach… Bo jeżeli ktoś kogoś zdradził, to on się zachował jak taki Judasz, poszedł za srebrniki do prezesa Kaczyńskiego, choć dzięki nam znalazł się w polityce.
** Opis: wypowiedź z 2014.
** Źródło: [https://wiadomosci.wp.pl/przyjazn-ktora-konczy-sie-wojna-andrzej-duda-nie-pierwszy-raz-zdradzil-zbigniewa-ziobre-6148003210463361a ''Przyjaźń, która kończy się wojną. Andrzej Duda nie pierwszy raz zdradził Zbigniewa Ziobrę''], wp.pl, 25 lipca 2017
** Zobacz też: [[Andrzej Duda]], [[Arkadiusz Mularczyk]], [[Jarosław Kaczyński]], [[Judasz Iskariota]]
 
* Pan premier Tusk ma bardzo duże ego i wszystko rozpatruje – całe zmiany w państwie, zmiany ustroju, jeżeli są podejmowane, to tylko z uwagi na jego osobę. Wszystko inne nie ma znaczenia. Chciałbym powiedzieć panu premierowi, że on nie jest aż tak ważny, jak sądzi, przynajmniej mogę to powiedzieć o sobie i moim środowisku.
** Opis: o [[Donald Tusk |Donaldzie Tusku]].
** Źródło: [httphttps://niezaleznawiadomosci.wp.pl/102699zbigniew-ministerziobro-podsumowalw-krolasenacie-europytego-ichca-jegopolacy-rozdete-ego-w-kilku-celnych-zdaniach6146757361711233a Minister''Zbigniew podsumowałZiobro „królaw Europy” i jego rozdęte ego wSenacie: kilkutego celnychchcą zdaniachPolacy''], niezaleznawp.pl, 21 lipca 2017
 
* Podane w dniu dzisiejszym na stronach internetowych tygodnika Newsweek„Newsweek” informacje zawarte w artykule „ ''Proces, który zmienił życie Zbigniewa Ziobry”'' jakoby kiedyś przed laty chciałbym kupić marihuanę, są tak samo prawdziwe, jak to, że w każdy poniedziałek rano w redakcji Newsweeka autorzy tekstu – panowie Andrzej StankiewczStankiewicz i Piotr Śmiłowicz, wspólnie z redaktorem naczelnym – Panem Michałem Koboską molestują seksualnie pięcioletnich chłopców.
** Opis: oświadczenie odnoszące się do artykułu w tygodniku „Newsweek”.
** Źródło: [http://wiadomosci.onet.pl/1615138,11,item.html onet.pl]
 
* Polacy zobaczyli dobrą zmianę. Dzisiaj prokuratura prowadzi już ponad 150 śledztw, które doprowadziły do zatrzymania procederu wyrzucania setek ludzi z kamienic. Ludzie wreszcie poczuli się bezpiecznie.
** Opis: o śledztwach w sprawie wyrzucania lokatorów z domów w Warszawie przez tzw. „czyścicieli kamienic”.
** Źródło: [http://niezalezna.pl/102699-minister-podsumowal-krola-europy-i-jego-rozdete-ego-w-kilku-celnych-zdaniach Minister podsumował „króla Europy” i jego rozdęte ego w kilku celnych zdaniach], niezalezna.pl, 21 lipca 2017
 
* Policja polityczna rządu Donalda Tuska przegląda laptop polityka konkurencyjnej partii.
Linia 89 ⟶ 85:
* Przywracamy uczciwość i służbę w sądownictwie. Stawiamy na ogromną większość uczciwych i rzetelnych sędziów. Będą mieli godną reprezentację w Krajowej Radzie Sądownictwa. Czas najwyższej kasty dobiega końca.
** Źródło: [https://www.wprost.pl/kraj/10040978/Ziobro-o-proponowanych-zmianach-w-sadownictwie-Czas-najwyzszej-kasty-dobiega-konca.html ''Ziobro o proponowanych zmianach w sądownictwie: Czas najwyższej kasty dobiega końca''], wprost.pl, 31 stycznia 2017.
** Zobacz też: [[Krajowa Rada Sądownictwa]], [[wymiar sprawiedliwości w Polsce]]
 
* Schetyna jest, niestety, taką ciemną postacią, nie chcę powiedzieć szarą eminencją, ale ciemną postacią tego rządu. To jest człowiek, o którym mówi się, że odpowiada za wszystkie takie ciemne sprawki, które są związane m.in. z nadużywaniem władzy, nadużywaniem służb specjalnych przeciwko opozycji.
Linia 124 ⟶ 120:
** Źródło: „Rzeczpospolita”, 21 grudnia 2005
 
* Zmiany w sądownictwie są elementem reformy wymiaru sprawiedliwości, do którego zobowiązał się nasz rząd. (…) Reforma wymiaru sprawiedliwości, w tym sądownictwa była naszym wyborczym zobowiązaniem; nie rzucaliśmy słów na wiatr.(…) Sprawny, profesjonalny, działający uczciwie wymiar sprawiedliwości jest marzeniem wielu Polaków. Niestety, póki co jest marzeniem, które nasze ugrupowanie PiS i Zjednoczonej Prawicy zobowiązało się w swoim programie zrealizować.
** Opis: o reformie wymiaru sprawiedliwości.
** Źródło: [http://niezaleznawww.rp.pl/102699Sedziowie-ministeri-podsumowalsady/307219921-krolaZiobro-europymalo-iprawdopodobne-jegoby-rozdeteprezydent-egozawetowal-wustawe-kilkuo-celnych-zdaniachSN.html Minister''Ziobro: podsumowałmało „króla Europy” i jegoprawdopodobne, rozdęteby egoprezydent wzawetował kilkuustawę celnycho zdaniachSN''], niezaleznarp.pl, 21 lipca 2017
 
==O Zbigniewie Ziobrze==
Linia 207 ⟶ 203:
** Zobacz też: [[układ]]
 
* Między panami iskrzy od lat Duda to dawny giermek Ziobry, który się usamodzielnił, a w dodatku zajmuje Pałac Prezydencki, w którym Ziobro chciałby widzieć siebie.
** Autor: [[Andrzej Stankiewicz]], [http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prezydent-i-prezes-upokorzenie-za-upokorzenie/vpsw6c8 ''Prezydent i prezes: upokorzenie za upokorzenie''], onet.pl, 20 lipca 2017
** Zobacz też: [[Andrzej Duda]]
 
* Minister Ziobro...Ziobro… Niechętnie wypowiadam się na jego temat (...). Ustawa o prokuraturze, która zapewniła mu nieprawdopodobną władzę, też została wprowadzona nie do końca zgodnie z konstytucją. Ziobro ma dziś możliwość ręcznego sterowania postępowaniami karnymi na etapie postępowania przygotowawczego. Równocześnie jako minister sprawiedliwości może wpływać na sądy, choćby przesuwając sędziów z miejsca na miejsce. Jego władza staje się coraz mocniej nieograniczona. To nie bez znaczenia w planie Kaczyńskiego.
** Autor: [[Andrzej Zoll]]
** Źródło: [http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/andrzej-zoll-nie-rozumiem-kaczynskiego-obywatel-zostal-sam/8p01wz1 ''Andrzej Zoll: Nie rozumiem Kaczyńskiego. Obywatel został sam''], onet.pl, 26 stycznia 2017
Linia 286 ⟶ 282:
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/-1,1534845,wiadomosc.html tvn24.pl]
 
* Reforma Kaczyńskiego i Ziobry nie rozwiąże żadnego z systemowych problemów polskich sądów - nie zwiększy szybkości orzekania, nie poprawi trafności wyroków, nie zagwarantuje uczciwości sędziów. Może być dokładnie odwrotnie - w sądach pojawi się kasta nietykalnych z PiS, którym powyższe przymioty nie będą konieczne w karierze. W ten sposób kuracja może się okazać gorsza od choroby.
** Autor: [[Andrzej Stankiewicz]], [http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kaczynski-idzie-po-sedziow/98e9s79 ''Kaczyński idzie po sędziów''], onet.pl, 13 lipca 2017
** Zobacz też: [[Wymiar sprawiedliwości w Polsce]]
 
* Świetny wynik Ziobry to bomba prawdziwa. Już zapalił się od niej Kaczyński – Ziobro niech się uczy języków, w przeciwnym razie będzie posłem czwartej kategorii! Teraz pewnie wybuchnie sam Ziobro – nie wytrzyma ciśnienia własnej sławy. Kurski, Cymański, Bielan, Kamiński, Kowal na emigracji to jak rząd na uchodźstwie. Albo raczej materiał wybuchowy, który przypadkowo zapalił się przed czasem.