Andrzej Przyłębski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 20 bajtów ,  4 lata temu
m
drobne redakcyjne
m (drobne redakcyjne)
'''[[w:Andrzej Przyłębski|Andrzej Przyłębski]]''' (ur. 1958) – polski filozof, profesor nauk humanistycznych, tłumacz, kulturoznawca i dyplomata, od 2016 ambasador RP w Niemczech. Mąż [[Julia Przyłębska|Julii Przyłębskiej]]
 
* Chodzi o to, by agresywnie prowokować policję, by lała się krew, by potem móc rzucać się pod radiowozy i by świat to widział.
** Opis: o postawie polskiej opozycji od jesieni 2015.
** Źródło: [http://wyborcza.pl/7,75399,22233668,ambasador-rp-w-berlinie-uderza-w-totalna-opozycje-przeciwko.html ''Ambasador RP w Berlinie uderza w "totalną„totalną opozycję"opozycję”: Przeciwko PiS protestują grupy, które tracą wpływy i pieniądze], wyborcza.pl, 15 sierpnia 2017.
 
* Kierując się patriotycznym obowiązkiem i chcąc przyczynić się w miarę moich możliwości do utrzymywania ładu i porządku w PRL i triumfu prawdy, wyrażam zgodę na udzielanie pomocy Służbie Bezpieczeństwa. Fakt ten zachowam w całkowitej tajemnicy. Będę rzetelnie i starannie relacjonował interesujące SB zdarzenia i fakty. Obieram sobie pseudonim Wolfgang.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/polityka/czy-andrzej-przylebski-wsolpracowal-z-sb-,artykuly,406231,1.html ''Czy ambasador Andrzej Przyłębski współpracował z SB? Są dokumenty. „Możliwe, że podpisałem zobowiązanie”''], newsweek.pl, 3 marca 2017.
 
* Nie negując tego, że filozofia to pluralizm idei i poglądów, nie wolno zapominać, że o istnieniu moralności nie decyduje istnienie etyki filozoficznej (jak zdają się błędnie sądzić zawodowi etycy), lecz istnienie ocen etycznych – w tym tej, która prowadzi do moralnej odrazy – opartych na wyrobionej, krytycznej i samodzielnej władzy sądzenia. Jej ćwiczenie jest podstawowym celem edukacji filozoficznej.
** Źródło: [https://repozytorium.amu.edu.pl/bitstream/10593/1933/1/feno_wprowadzenie.pdf ''Wprowadzenie''], 2010, s. 7-87–8.
 
* PiS podnosi Polskę z ruiny, w której pogrążyła ją Platforma Obywatelska. W Polsce wszystko: instytucje państwowe, policja, wojsko, szkoły, uniwersytety, sądy, znajdowało się w głębokim kryzysie, który ukrywały media.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/polityka/czy-andrzej-przylebski-wsolpracowal-z-sb-,artykuly,406231,1.html ''Czy ambasador Andrzej Przyłębski współpracował z SB? Są dokumenty. „Możliwe, że podpisałem zobowiązanie”''], newsweek.pl, 3 marca 2017.
** Zobacz też: [[Prawo i Sprawiedliwość]]
 
* Próbuję tłumaczyć, że to, co rząd nasz robi, jest europejskie i sensowne, że Polską nie rządzi jakaś grupa szaleńców, których należy zwalczać.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/polityka/czy-andrzej-przylebski-wsolpracowal-z-sb-,artykuly,406231,1.html ''Czy ambasador Andrzej Przyłębski współpracował z SB? Są dokumenty. „Możliwe, że podpisałem zobowiązanie”''], newsweek.pl, 3 marca 2017.
 
== O Andrzeju Przyłębskim ==
* Ambasador Polski w Niemczech, profesor Andrzej Przyłębski, to były tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa ps. „Wolfgang” - takie wnioski płyną z dokumentów zamieszczonych na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.
** Autor: Jakub Oworuszko, [http://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/andrzej-przylebski-wspolpracowal-z-sb-w-ipn-sa-dokumenty-dotyczace-ambasadora-w-niemczech,11847547/ ''Andrzej Przyłębski współpracował z SB? W IPN są dokumenty dotyczące ambasadora w Niemczech''], polskatimes.pl, 3 marca 2017.
 
* autorzyAutorzy Małego leksykonu filozofów: Bolesław Andrzejewski, Mariusz Moryń i Andrzej PrzylębskiPrzyłębski [(...]) Nana zaledwie 143 stronach wyróżnili doktryny ważniejszych przedstawicieli filozofii powszechnej i kilku wybranych myślicieli polskich (są haslahasła indywidualne i zbiorowe). Można powiedzieć, że leksykon jest autentyczną zachętą do filozofii, ponieważ nie zniechęca trudnym językiem, jest bowiem napisany bardzo przystępnym stylem.
** ŹródłoAutorka: Bogusława Rusinek, [http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Sztuka_i_Filozofia/Sztuka_i_Filozofia-r1995-t10/Sztuka_i_Filozofia-r1995-t10-s215-216/Sztuka_i_Filozofia-r1995-t10-s215-216.pdf ''"Mały leksykon filozofów"'', Bolesław Andrzejewski, Mariusz Moryń, Andrzej Przyłębski, Poznań 1994: [recenzja<nowiki>]</nowiki>''], „Sztuka i Filozofia“Filozofia”, 10, 1995, s. 216.
** Opis: recenzja pracy, której współautorem jest A. Przyłębski
** Źródło: Bogusława Rusinek, [http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Sztuka_i_Filozofia/Sztuka_i_Filozofia-r1995-t10/Sztuka_i_Filozofia-r1995-t10-s215-216/Sztuka_i_Filozofia-r1995-t10-s215-216.pdf ''"Mały leksykon filozofów", Bolesław Andrzejewski, Mariusz Moryń, Andrzej Przyłębski, Poznań 1994: [recenzja<nowiki>]</nowiki>''], „Sztuka i Filozofia“, 10, 1995, s. 216.
 
* Dobra zmiana w MSZ: wyrzucić z Berlina profesjonalnego dyplomatę niemcoznawcę [Jerzego Margańskiego] i wysłać entuzjastę 'Smoleńska' z kartoteką TW SB. Wstyd.
** Autor: [[RadekRadosław Sikorski]], [http://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/andrzej-przylebski-wspolpracowal-z-sb-w-ipn-sa-dokumenty-dotyczace-ambasadora-w-niemczech,11847547/ ''Andrzej Przyłębski współpracował z SB? W IPN są dokumenty dotyczące ambasadora w Niemczech''], polskatimes.pl, 3 marca 2017.
 
 
{{SORTUJ:Przyłębski, Andrzej}}
23 944

edycje

Menu nawigacyjne