Andrzej Przyłębski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 902 bajty ,  4 lata temu
(Uzupełnienie o cytat związany z profesją osoby.)
* Ambasador Polski w Niemczech, profesor Andrzej Przyłębski, to były tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa ps. „Wolfgang” - takie wnioski płyną z dokumentów zamieszczonych na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.
** Autor: Jakub Oworuszko, [http://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/andrzej-przylebski-wspolpracowal-z-sb-w-ipn-sa-dokumenty-dotyczace-ambasadora-w-niemczech,11847547/ ''Andrzej Przyłębski współpracował z SB? W IPN są dokumenty dotyczące ambasadora w Niemczech''], polskatimes.pl, 3 marca 2017
 
* autorzy Małego leksykonu filozofów: Bolesław Andrzejewski, Mariusz Moryń i Andrzej Przylębski [...] Na zaledwie 143 stronach wyróżnili doktryny ważniejszych przedstawicieli filozofii powszechnej i kilku wybranych myślicieli polskich (są hasla indywidualne i zbiorowe). Można powiedzieć, że leksykon jest autentyczną zachętą do filozofii, ponieważ nie zniechęca trudnym językiem, jest bowiem napisany bardzo przystępnym stylem.
** Opis: recenzja pracy, której współautorem jest A. Przyłębski
** Źródło: Bogusława Rusinek, [http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Sztuka_i_Filozofia/Sztuka_i_Filozofia-r1995-t10/Sztuka_i_Filozofia-r1995-t10-s215-216/Sztuka_i_Filozofia-r1995-t10-s215-216.pdf ''"Mały leksykon filozofów", Bolesław Andrzejewski, Mariusz Moryń, Andrzej Przyłębski, Poznań 1994: [recenzja<nowiki>]</nowiki>''], „Sztuka i Filozofia“, 10, 1995, s. 216.
 
* Dobra zmiana w MSZ: wyrzucić z Berlina profesjonalnego dyplomatę niemcoznawcę [Jerzego Margańskiego] i wysłać entuzjastę 'Smoleńska' z kartoteką TW SB. Wstyd.

Menu nawigacyjne