Mariusz Błaszczak: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 90 bajtów ,  5 lat temu
m
red., ort
(→‎O Mariuszu Błaszczaku: drobne merytoryczne)
m (red., ort)
 
* Proszę pana, złamanie prawa jest wtedy, gdy właściciel terenu domaga się opuszczenia terenu. Nie można siłą egzekwować prawa.
** Opis: w Sejmie, po bitwie między policją i firmą ochroniarską a kupcami KDT w centrum Warszawy. PiS chce w tej sprawie złożyć doniesienie do prokuratury.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6842420,Ostatni_dzien_KDT__Na_zywo.html Gazeta.pl], 21 lipca 2009
 
* Rzecznik Praw Obywatelskich też jest zakodowany, ma bardzo wyraźne lewackie poglądy polityczne (...). RPO ma oczywiście prawo do tego, żeby monitorować sytuację, ale tu wyraźnie wpisuje się w narrację, jaka jest tworzona przez środowiska lewackie. To ma służyć metodzie, którą stosują w walce z rządem, to jest metoda, którą nazywają „ulicą i zagranicą”. To ma akurat służyć zagranicy, psuciu opinii o Polsce.
** Opis: o Rzecznikurzeczniku Prawpraw Obywatelskimobywatelskim Adamie Bodnarze, który zapowiedział monitorowanie sytuacji po zamieszkach w Ełku z 31 grudnia 2016.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21196437,rpo-staje-w-obronie-obcokrajowcow-minister-blaszczak-ma.html#Czolka3Img ''RPO staje w obronie obcokrajowców. Minister Błaszczak: „Ma wyraźne lewackie poglądy”''], gazeta.pl, 3 stycznia 2017.
** Zobacz też: [[Adam Bodnar]], [[Komitet Obrony Demokracji]]
 
* Zostanie przeprowadzona kontrola, wyciągniemy wnioski. Sprawa trafiła do prokuratury. Ten incydent nie powinien się zdarzyć. Oni [politycy opozycji] podburzają, oni dążą do tego, aby doszło do agresji, do awantur na ulicach polskich miast. A teraz oburzają się, że doszło do awantury. Oni sami chcą uderzyć w rząd poprzez ulice i proszę bardzo, mamy tego przykłady.
** Opis: Reakcjareakcja na pobicie 24 czerwca 2017 działacza Komitetu Obrony Demokracji w Radomiu przez członków Młodzieży Wszechpolskiej.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22011285,blaszczak-komentuje-bojke-w-radomiu-zapowiada-kontrole-i-zarzuca.html ''Po zajściach w Radomiu. Mazurek: Nie powinny mieć miejsca, ale też ich rozumiem''], gazeta.pl, 26 czerwca 2017
** Zobacz też: [[Komitet Obrony Demokracji]], [[Młodzież Wszechpolska]]
 
* Zupełnie zrozumiałe obawy ludzi przed wydarzeniami tego rodzaju (zamachami terrorystycznymi – dop.).
** Opis: o zachowaniu tłumu podczas zamieszek w Ełku po śmierci 21-latka 31 grudnia 2016, w trakcie których zginął 21-latek.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/minister-blaszczak-komentuje-wydarzenia-w-elku,artykuly,402959,1.html?src=HP_Alert_red ''Błaszczak o antyimigranckich nastrojach w Ełku: zupełnie zrozumiałe obawy przed zamachami''], newsweek.pl, 2 stycznia 2017.
 
==O Mariuszu Błaszczaku==
* Błaszczak w roli silnego człowieka stara się, jak może. Wymusza na niechętnej policji coraz twardsze interwencje wobec ludzi protestujących przeciw władzy PiS. Zniechęca ją zaś do działań wobec kiboli czy narodowców, których partia Kaczyńskiego chce uczynić swymi sojusznikami. Zastrasza uczestników protestów pod Sejmem i pod Wawelem poprzez publikowanie ich portretów – wraz z wezwaniem do stawienia się lub wskazania policji miejsca ich pobytu. Wypowiada się przeciw imigrantom, jeśli wcześniej tak samo wypowie się prezes. I milczy w sprawach trudnych, dopóki prezes nie przedstawi swego stanowiska. (...) Błaszczak jest człowiekiem bez właściwości, bez charakteru, wydaje się, że nawet jego energia życiowa jest w całości pożyczona od Kaczyńskiego.
** Autor: [[Cezary Michalski]], [http://www.newsweek.pl/polska/mariusz-blaszczak,artykuly,403999,1.html?src=HP_Section_1 ''Straszak Mariusz Błaszczak''], newsweek.pl, 22 stycznia 2017.
** Zobacz też: [[Prawo i Sprawiedliwość]]
 
* Buta, Łgarstwołgarstwo, Agresjaagresja, Serwilizmserwilizm, Zarozumiałośćzarozumiałość, Cynizmcynizm, Zadufaniezadufanie, Arogancjaarogancja, Konfettikonfetti.
** Opis: Transliteracjarozwinięcie liter nazwiska "Błaszczak" w toku debaty sejmowej nad wnioskiem o odwołanie ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka.
** Autor: [[Borys Budka]], [http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-odrzucil-wniosek-po-o-odwolanie-szefa-mswia/9j5whdh ''Sejm odrzucił wniosek PO o odwołanie szefa MSWiA''], onet.pl, 5 lipca 2017
 
* Po tragedii w Ełku min. Błaszczak nazwał „zupełnie zrozumiałymi” nastroje tłumu, który chciał robić rasistowski lincz. Zero odpowiedzialności.
** Autor: [[Adrian Zandberg]], [http://www.newsweek.pl/polska/minister-blaszczak-komentuje-wydarzenia-w-elku,artykuly,402959,1.html?src=HP_Alert_red ''Błaszczak o antyimigranckich nastrojach w Ełku: zupełnie zrozumiałe obawy przed zamachami''], newsweek.pl, 2 stycznia 2017.
** Opis: o wypowiedzi ministra Błaszczaka na temat zamieszek w Ełku po śmierci 21-latka 31 grudnia 2016, w trakcie których zginął 21-latek.
 
* Poseł Błaszczak mówi jak prezes, myśli jak prezes, gniewa się jak prezes, ma takich samych wrogów jak prezes, ma identyczne opinie polityczne (pozapolityczne zapewne też), jest tak samo jak prezes wrażliwy i jest wrażliwy dosłownie na to samo!
** Zobacz też: [[kryzys sejmowy w Polsce]]
 
* To nie jest radioRadio Wolna Europa, niech pan nie zagłusza.
** Autor: [[Monika Olejnik]], [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9136254,Klotnia_politykow_o_Kaczynska___Niech_pan_sie_nie.html gazeta.pl], 20 lutego 2011
 

Menu nawigacyjne