Mariusz Błaszczak: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 113 bajtów ,  5 lat temu
m
drobne redakcyjne
(Nowy cytat)
m (drobne redakcyjne)
 
==O Mariuszu Błaszczaku==
* Błaszczak w roli silnego człowieka stara się, jak może. Wymusza na niechętnej policji coraz twardsze interwencje wobec ludzi protestujących przeciw władzy PiS. Zniechęca ją zaś do działań wobec kiboli czy narodowców, których partia Kaczyńskiego chce uczynić swymi sojusznikami. Zastrasza uczestników protestów pod Sejmem i pod Wawelem poprzez publikowanie ich portretów – wraz z wezwaniem do stawienia się lub wskazania policji miejsca ich pobytu. Wypowiada się przeciw imigrantom, jeśli wcześniej tak samo wypowie się prezes. I milczy w sprawach trudnych, dopóki prezes nie przedstawi swego stanowiska. (...) Błaszczak jest człowiekiem bez właściwości, bez charakteru, wydaje się, że nawet jego energia życiowa jest w całości pożyczona od Kaczyńskiego.
** ŹródłoAutor: [[Cezary Michalski]], [http://www.newsweek.pl/polska/mariusz-blaszczak,artykuly,403999,1.html?src=HP_Section_1 ''Straszak Mariusz Błaszczak''], newsweknewsweek.pl, 22 stycznia 2017.
** Autor: [[Cezary Michalski]]
** Zobacz też: [[Kryzys sejmowy w Polsce]], [[Prawo i Sprawiedliwość]]
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/mariusz-blaszczak,artykuly,403999,1.html?src=HP_Section_1 ''Straszak Mariusz Błaszczak''], newswek.pl, 22 stycznia 2017
** Zobacz też: [[Kryzys sejmowy w Polsce]], [[Prawo i Sprawiedliwość]]
 
* Gdy 15 lipca słuchałem reakcji klasy politycznej w Polsce na Niceę, przypominało mi się określenie z cyklu o Harrym Potterze – śmierciożercy. Tak jak bajkowi zwolennicy Voldemorta Błaszczak, Kukiz, Pawłowicz i Winnicki żywią się śmiercią, terrorem, strachem i używają ich dla własnej agendy, coraz bardziej przekraczającej granice cywilizowanej prawicy (jeśli Winnicki kiedykolwiek się w nich mieścił). Wystawiają w ten sposób świadectwo nie tylko własnej etyce, ale i politycznemu rzemiosłu i podstawowej wiedzy. Jeśli na zamach na jednego z najbliższych sojuszników, leżącego względnie blisko od nas, nasze elity potrafią odpowiedzieć głównie wiązanką uprzedzeń, brzmiących żenująco nawet na korwinowskim profilu dla gimnazjalistów, to naprawdę nie powinniśmy się czuć bezpiecznie.
 
* Minister, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo wszystkich Polaków, zajmuje się szczuciem jednych na drugich i nasyłaniem bojówek na ludzi, którzy spokojnie demonstrują.
** ŹródłoAutor: [[Mateusz Kijowski]], [http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mateusz-kijowski-to-co-mowi-pan-blaszczak-jest-skandaliczne/x779ds ''Mateusz Kijowski: to, co mówi pan Błaszczak, jest skandaliczne''], onet.pl 28 września 2016.
** Autor: [[Mateusz Kijowski]]
** Opis: komentarz do wypowiedzi Mariusza Błaszczaka z września 2016, że Komitet Obrony Demokracji będzie wywoływał starcia z innymi manifestacjami podczas obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2016.
** Źródło: [http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mateusz-kijowski-to-co-mowi-pan-blaszczak-jest-skandaliczne/x779ds ''Mateusz Kijowski: to, co mówi pan Błaszczak, jest skandaliczne''], onet.pl 28 września 2016.
 
* Niektóre wypowiedzi także, a może przede wszystkim ministra spraw wewnętrznych, przypominają wypowiedzi oficerów Milicji Obywatelskiej z lat 80. Ja słyszałem te głosy i ten ton w latach, gdy strajki były nielegalne.
** ŹródłoAutor: [[Grzegorz Schetyna]], [http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-schetyna-o-slowach-blaszczaka-przypominaja-wypowiedzi-oficer,nId,2337093 ''Schetyna o słowach Błaszczaka: Przypominają wypowiedzi oficerów Milicji Obywatelskiej''], rmf24.pl, 13 stycznia 2017.
** Autor: [[Grzegorz Schetyna]]
** Źródło: [http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-schetyna-o-slowach-blaszczaka-przypominaja-wypowiedzi-oficer,nId,2337093 ''Schetyna o słowach Błaszczaka: Przypominają wypowiedzi oficerów Milicji Obywatelskiej''], rmf24.pl, 13 stycznia 2017
 
* Po tragedii w Ełku min. Błaszczak nazwał „zupełnie zrozumiałymi” nastroje tłumu, który chciał robić rasistowski lincz. Zero odpowiedzialności.
** ŹródłoAutor: [[Adrian Zandberg]], [http://www.newsweek.pl/polska/minister-blaszczak-komentuje-wydarzenia-w-elku,artykuly,402959,1.html?src=HP_Alert_red ''Błaszczak o antyimigranckich nastrojach w Ełku: zupełnie zrozumiałe obawy przed zamachami''], newsweek.pl, 2 stycznia 2017.
** Autor: [[Adrian Zandberg]]
** Opis: o wypowiedzi ministra Błaszczaka na temat zamieszek w Ełku 31 grudnia 2016, w trakcie których zginął 21-latek.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/minister-blaszczak-komentuje-wydarzenia-w-elku,artykuly,402959,1.html?src=HP_Alert_red ''Błaszczak o antyimigranckich nastrojach w Ełku: zupełnie zrozumiałe obawy przed zamachami''], newsweek.pl, 2 stycznia 2017.
 
* Poseł Błaszczak mówi jak prezes, myśli jak prezes, gniewa się jak prezes, ma takich samych wrogów jak prezes, ma identyczne opinie polityczne (pozapolityczne zapewne też), jest tak samo jak prezes wrażliwy i jest wrażliwy dosłownie na to samo!
** Autor: [[Magdalena Środa]], [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Z-posla-Blaszczaka-nie-mozna-kpic,wid,13173967,komentarz.html wp.pl]
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Z-posla-Blaszczaka-nie-mozna-kpic,wid,13173967,komentarz.html wp.pl]
 
* Rolą ministra nie powinno być wyrażanie opinii, które mogą prowadzić do tak zwanego mrożącego skutku, jeśli chodzi o korzystanie z wolności uczestniczenia czy organizowania pokojowych zgromadzeń. Słowa są różnie dobierane w zależności od sytuacji politycznej, ale musimy mieć świadomość, jakie to ma konsekwencje dla wolności obywatelskich.
** ŹródłoAutor: [[Adam Bodnar]], [http://www.tvn24.pl/publikacja-zdjec-demonstrantow-przez-policje-prawnicy-ostrzegaja,709410,s.html ''Prawnicy ostrzegają: władza chce "zmrozić"„zmrozić” obywateli''], tvn24.pl, 23 stycznia 2017.
** Autor: [[Adam Bodnar]]
** Zobacz też: [[Kryzyskryzys sejmowy w Polsce]]
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/publikacja-zdjec-demonstrantow-przez-policje-prawnicy-ostrzegaja,709410,s.html ''Prawnicy ostrzegają: władza chce "zmrozić" obywateli''], tvn24.pl, 23 stycznia 2017
** Zobacz też: [[Kryzys sejmowy w Polsce]]
 
* To nie jest radio Wolna Europa, niech pan nie zagłusza.
** ŹródłoAutor: [[Monika Olejnik]], [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9136254,Klotnia_politykow_o_Kaczynska___Niech_pan_sie_nie.html gazeta.pl], 20 lutego 2011
** Autor: [[Monika Olejnik]]
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9136254,Klotnia_politykow_o_Kaczynska___Niech_pan_sie_nie.html gazeta.pl], 20 lutego 2011
 
 
23 944

edycje

Menu nawigacyjne