Krzysztof Varga: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 566 bajtów ,  4 lata temu
nowy cytat
m (interwikidane, dr zmiana)
(nowy cytat)
** Opis: o wniosku posłów PiS aby podczas krakowskiego Festiwalu Miłosza mówiono o „antypolskości jego poezji i działalności w komunistycznej służbie”.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9489086,Varga_odpowiada_poslom_PiS__Zniewolone_umysly.html gazeta.pl], 23 kwietnia 2011
 
* „Rozmowa w Katedrze” dowodzi, że nawet jeśli literatura opowiada o tak egzotycznych sprawach jak sojusz zamordystycznego prawicowego reżimu z Kościołem katolickim w dalekim Peru, to lektura nawet w leżącej na drugim końcu świata Polsce może być pasjonująca. Bo Peru może być wszędzie.
** Źródło: [http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,21181539,skurwione-peru-czyli-polityka-z-brukowca-varga.html ''Skurwione Peru, czyli polityka z brukowca'', „Duży Format”], wyborcza.pl, 2 stycznia 2017.
** Zobacz też: ''[[Rozmowa w Katedrze]]''
 
* Udało nam się – za pomocą kilkuset pomników polskiego papieża rozsianych po kraju – zrobić z Jana Pawła II coś w rodzaju krasnala ogrodowego, udało nam się z katastrofy lotniczej zrobić pogański kult, betonowy tupolew jest czymś na kształt totemu, trzeba go wpisać do jakiegoś rejestru i chronić, bo jest to prawdziwa emanacja polskości, niestety.
 
 
{{DEFAULTSORTSORTUJ:Varga, Krzysztof}}
[[Kategoria:Polscy dziennikarze prasowi]]
[[Kategoria:Polscy prozaicy]]
[[Kategoria:Polscy filolodzy]]
23 944

edycje

Menu nawigacyjne