Jan Hartman: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 3 bajty ,  6 lat temu
m
drobne redakcyjne
(drobne merytoryczne)
m (drobne redakcyjne)
'''[[w:Jan Hartman|Jan Hartman]]''' (ur. 1967) – polski filozof, etyk i publicysta, kierownik Zakładu Filozofii i Bioetyki w Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim, twórca teorii neutrum.
{{IndeksPL}}
[[Plik:Jan Hartman 02 byVetulani.JPG|mały|<center>Jan Hartman</center>]]
 
==C==
[[Plik:Jan Hartman 02 byVetulani.JPG|mały|<center>Jan Hartman</center>]]
 
* Chłopak, zapewne wrogi wyznawcom islamu i bojący się ich, rzucił petardą w stronę baru prowadzonego przez Arabów. Jeden z nich zabił go nożem. Na to dziesiątki innych chłopaków, tak samo nauczonych wrogości do muzułmanów, zebrało się w miejscu tragedii, by wyrazić swoją nienawiść do islamu i Arabów. Czy mogłoby dojść do linczu? Może tak, może nie. Na szczęście była policja – ponad dwudziestu chuliganów zatrzymano. Zatrzymano też mordercę nożownika. Bilans: jeden chłopak nie żyje, drugi – ten, który zabił – ma złamane życie. Przyczyna? Antyislamizm sączony do uszu Polaka przez władzę i przez Kościół.
** Opis: Oo przyczynie zamieszek w Ełku 31 grudnia 2016, w trakcie których zginął 21-latek.
**
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/minister-blaszczak-komentuje-wydarzenia-w-elku,artykuly,402959,1.html?src=HP_Alert_red ''Błaszczak o antyimigranckich nastrojach w Ełku: zupełnie zrozumiałe obawy przed zamachami''], newsweek.pl, 2 stycznia 2017.
** Opis: O przyczynie zamieszek w Ełku 31 grudnia 2016, w trakcie których zginął 21-latek
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/minister-blaszczak-komentuje-wydarzenia-w-elku,artykuly,402959,1.html?src=HP_Alert_red ''Błaszczak o antyimigranckich nastrojach w Ełku: zupełnie zrozumiałe obawy przed zamachami''], newsweek.pl, 2 stycznia 2017
** Zobacz też: [[rząd Beaty Szydło]], [[Kościół katolicki]]
 
==M==
* Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest. I narodzi się Polska ludzi przyzwoitych, kulturalnych, wiedzących coś o świecie i zdolnych do myślenia społecznego i obywatelskiego. Brzydzących się okrucieństwem i przemocą. I ja o taką Polskę będę walczył, jak potrafię. Tak pomszczę swojego psa.
** Źródło: Jana Hartmana Zapiski Nieodpowiedzialne - [http://hartman.blog.polityka.pl/2015/02/26/ty-chamie-polski-chamie/ "blog"„blog”]
 
==N==
{{wulgaryzmy}}
 
* 1/3 PL chce głosować na PiS! Głupi Polak po szkodzie a po prawdzie i przed szkodą głupi. Tusku, k... a, zrób coś! Obiecaj ludziom lody albo co.
** Opis: o przewadze PiS w wynikach sondażu.
** Źródło: [https://twitter.com/JanHartman1/status/254325285812572160 twitter.com], 5 października 2012
23 946

edycji

Menu nawigacyjne